Wizyta u lekarza Manchesteru United przebiegła pomyślnie

0
2
Sergio Reguilon

Manchester United jest bliski podpisania umowy wypożyczenia obrońcy Tottenhamu.

Sergio Reguilon przeszedł już badania lekarskie. Obrońca Tottenhamu zostanie wypożyczony do Manchesteru United na cały sezon. Dodatkowo, transfer Reguilona daje drużynie Erika ten Haga największą szansę na zawarcie kontraktu z Fiorentiną w sprawie pomocnika Sofyana Amrabata.

Sergio Reguilon przeszedł badania lekarskie w Manchesterze United przed wypożyczeniem z Tottenhamu w Deadline Day.

CZYTAJ: Awans Legii Warszawa do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA

Oficjalne ogłoszenie jego wypożyczenia na cały sezon spodziewane jest dzisiaj, przed ostatecznym terminem transferu, o godzinie 23:00.

Umowa dla Hiszpana oznacza wypożyczenie, ponieważ Man United chce pozyskać lewego obrońcę po kontuzjach Luke’a Shawa i Tyrella Malacii.

Man United prowadził rozmowy z Chelsea w sprawie Marca Cucurelli, ale to transakcja z Reguilonem doszła do skutku, a liczby, które wchodzą w grę, dają Man United większą szansę na zawarcie umowy z Fiorentiną w sprawie pomocnika Sofyana Amrabata.

Reguilon nie rozegrał w tym sezonie ani minuty dla Spurs, a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Atletico Madryt, gdzie rozegrał zaledwie 12 występów.

26-latek dołączył do Tottenhamu we wrześniu 2020 roku z Realu Madryt za 32 miliony funtów, a pozostały mu dwa lata kontraktu.

CZYTAJ: 10 największych stresorów w życiu (i jak sobie z nimi radzić)

Man United kontynuuje prace nad podpisaniem umowy z Amrabatem wśród zainteresowania Fulham

Ponieważ Reguilon ma przenieść się na Old Trafford, Man United kontynuuje prace nad umową dotyczącą podpisania kontraktu z Amrabatem.

Fiorentina woli stałą umowę, natomiast Man United jest świadomy przestrzegania zasad FFP i rozważają wypożyczenie.

Uważa się, że wypożyczenie z opcją – która powoduje zobowiązanie – mogłoby być kompromisem, który klub Serie A zaakceptowałby, ale to zależałoby od opłaty za wypożyczenie i stałej ceny.

Jest jasne, że 27-latek chce przenieść się do Man United i nie trenował z pierwszym składem Fiorentiny, a jego przyszłość pozostaje niejasna. Reprezentantowi Maroka pozostał rok kontraktu z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Amrabat nie znalazł się w składzie Fiorentiny na czwartkowy rewanżowy mecz barażowy Ligi Konferencji Europejskiej przeciwko Rapid Wiedeń w związku ze spekulacjami na temat jego przyszłości.

Tymczasem włoski Sky Sports donosi, że Fulham rozważało transakcję z Amrabatem w roli głównej. Omawiana transakcja opiewa na 30 milionów euro (25,6 miliona funtów).

Wiadomość ta pojawiła się po tym, jak prezes Fiorentiny Rocco Commisso powiedział w czwartkowy wieczór, że inne kluby przystąpiły do wyścigu o Amrabata.

Commisso powiedział Sky Sports: „Amrabatem interesują się też inne kluby. Nie mogę w tej chwili udzielić odpowiedzi jakie, ponieważ nawet ja nie wiem, co stanie się jutro.”

„Powiedzieliśmy Amrabatowi, że jeśli będzie miał możliwość odejścia, to pozwolimy mu odejść. Jeśli nie uda się zawrzeć tej umowy, pozostaną mu dwa lata kontraktu i pozostanie u nas.”

„Trwa wiele negocjacji. Nie chcę podawać nazw. Poczekajcie 24 godziny i będziecie wiedzieć, co się stanie”.

Amrabat nadal koncentruje się na dołączeniu do Man United, a rozmowy pomiędzy United a Fiorentiną trwają.

Tymczasem Lorient nadal prowadzi rozmowy z Man United w sprawie podpisania kontraktu z pomocnikiem Donnym van de Beekiem. Holendrem interesuje się wiele innych klubów.

W czwartek francuski klub wzmocnił swoją pomoc pozyskując za darmo byłego zawodnika Chelsea Tiemoue Bakayoko, który tego lata opuścił Stamford Bridge na zasadzie wolnego transferu.

CZYTAJ: Tiemoue Bakayoko nie jest już bez klubu