Właściciel Chelsea, Todd Boehly, chce zbudować piłkarskie imperium

0
547
Wciąż nie jesteśmy pewni, czy Todd Boehly wie, co robi.

The Blues chcą zainwestować jeszcze więcej pieniędzy, ponieważ Todd Boehly nie przestaje wydawać pieniędzy. Właściciele Chelsea są spragnieni czegoś więcej niż gwiazd futbolu, chcą też klubów piłkarskich.

Po przejęciu Chelsea zeszłego lata wydali około 3 miliardy PLN na zawodników, teraz ich uwaga zostanie przesunięta z graczy na kluby.

Todd Boehly nadal jest wspaniałym i aktywnym właścicielem Chelsea, gdy pojawiają się jego najnowsze plany. Odkąd Amerykanin przejął kontrolę nad klubem, jasno wyraził zamiary zakupu kolejnego klubu piłkarskiego, a on, wraz ze współwłaścicielem Behdadem Eghbalim, dotrzymuje tej obietnicy.

„Rozmawialiśmy o modelu wieloklubowym. Bardzo chciałbym kontynuować budowanie tego”, powiedział w zeszłym roku po przejęciu. „Istnieją różne kraje, w których posiadanie klubu przynosi korzyści. Red Bull robi dobrą robotę. Manchester City ma dużą sieć klubów.”

„Naszym celem jest zapewnienie naszym młodym gwiazdom ścieżek wejścia na boisko Chelsea, jednocześnie zapewniając im prawdziwy czas gry. Możemy to zrobić za pośrednictwem innego klubu z naprawdę konkurencyjnej ligi w Europie”.

Właściciele często inwestują w wiele zespołów, ponieważ otwiera to możliwości rozwoju dla graczy bez konieczności opuszczania boiska dla konkretnej instytucji. Według portugalskiego portalu Maisfutebol, Chelsea może stać się najnowszym klubem, który zainwestuje w siostrzany klub i może być wspierany w tym przedsięwzięciu przez jednego z najbardziej znanych agentów piłkarskich.

Czytaj: Chelsea z pakietem prezentów dla Barcelony

Podobno Chelsea jest zainteresowana kupnem klubu w Portugalii, a supergwiazdor Jorge Mendes przeszukuje rodzimy futbol, ​​aby pomóc The Blues znaleźć odpowiednią okazję inwestycyjną.

„Relacje między Mendesem i Boehly”, pisze Maisfutebol, „wzmocniły się za kulisami po transferach João Félixa i Enzo Fernándeza w ostatnim zimowym okienku. Odejście argentyńskiego pomocnika do Chelsea za 121 mln euro, a także wypożyczenie reprezentanta Portugalii zostały przeprowadzone przez agenta.”

Dlaczego Chelsea próbuje kupić portugalski klub? Ponieważ uważa się, że rynek iberyjski może oferować idealne perspektywy dla talentów, jednocześnie pozwalając londyńczykom na wysyłanie graczy na wypożyczenie do kraju o przyzwoitym poziomie gry.

Portimonense złożyło już ofertę współpracy z Chelsea, mówi Maisfutebol, ale The Blues nie byli zainteresowani. Inne kluby, takie jak Rio Ave i drugoligowe Moreirense, również zostały wprowadzone na giełdę, chociaż nic się jeszcze nie rozwinęło, ponieważ Boehly i spółka planują „przeanalizować inne opcje w nadchodzących tygodniach”.

Czytaj: Chelsea i Atletico Madryt prawdopodobnie dojdą do porozumienia w sprawie Joao Felixa