Wlazły zostaje pierwszym polskim siatkarzem, który zdobył 800 asów

0
48
Mariusz Wlazły zanotował 800-tnego asa w rozgrywkach PlusLiga. Brawo kapitanie! (zdjęcie: Trefl Gdańsk, Twitter)

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w spotkaniu 26. kolejki PlusLigi BBTS Bielsko-Biała – Trefl Gdańsk. Kapitan „Gdańskich Lwów” Mariusz Wlazły zaserwował swojego 800. asa w występie w siatkarskiej ekstraklasie.

Mariusz Wlazły niedawno zmagał się z kontuzją i po raz pierwszy od dłuższego czasu wystąpił w wyjściowym składzie Trefla. Swój powrót uczcił niezwykłym wyczynem.

Czytaj: „Jestem tutaj, aby tworzyć historię”

Na początku drugiego seta popisał się asem serwisowym i była to jego 800. punktowa gra w historii jego występów w PlusLiga.

W rankingu najlepiej grających siatkarzy wszechczasów w historii PlusLigi, Wlazły jest absolutnym liderem. Drugi jest Michał Ruciak (439 asów), a trzeci jest Mateusz Bieniek (354).

Czytaj: Występ polskiego solisty na Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie figurowym

Mariusz Wlazły to polski siatkarz, grający na pozycji atakującej, reprezentuje Polskę. W 2022 podczas Gali został siatkarzem 20-lecia Polskiej Ligi Piłki Siatkowej.

21 września 2014 z reprezentacją Polski zdobył złoty medal mistrzostw świata 2014. Na tym turnieju został uznany za najcenniejszego gracza (MVP) i najlepszego atakującego. W 2014 został odznaczony Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski.