Włoscy dziennikarze pod wrażeniem Milika i Zielińskiego

0
636
SSC Napoli Facebook

Włoska prasa zaczęła nas przyzwyczajać do pochwał względem Krzysztofa Piątka, który jest rewelacją tego sezonu Serie A, jednak tym razem występ Polaków w Napoli został również doceniony.

W wyjazdowym spotkaniu z Parmą podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali 4:0. Gola otwierającego wynik strzelił Zieliński za sprawą inteligentnego uderzenia w dolny róg, a kolejne dwa trafienia, wpierw z rzutu wolnego, a potem na granicy pola karnego, dołożył Milik. Rezultat przypieczętował Ounas, zaraz po zmienieniu polskiego napastnika.

Nad popisami zawodników rozpływa się La Gazzetta dello Sport, najsłynniejsza sportowa gazeta we Włoszech, czy neapolitański Il Mattino. Polaków pochwalił również turyński Tuttosport, a zdaniem Corriere dello Sport zasłużyli na miejsce na okładce z dopiskiem “Napolacco”.

Piotr Zieliński nareszcie wyrasta na lidera drugiej linii neapolitańskiego zespołu. W tym sezonie zagrał w każdym meczu i już zdążył rozegrać najwięcej minut w sezonie w trakcie pobytu w Kampanii, choć do końca pozostało jeszcze 13 kolejek.

Milik również rozgrywa fantastyczny sezon i można bezproblemowo powiedzieć, że osiągnął pełnię formy po kontuzjach więzadeł. Napastnik strzelił 14 goli ligowych i dołożył jedno trafienie w Pucharze Włoch, co czyni go najlepszym strzelcem Napoli w tej kampanii.