Włoskie Lazio przegrało wyścig o transfer Greenwooda z Getafe

0
4
Mason Greenwood może grać dla Jamajki. Chce go selekcjoner tej kadry; zdjęcie: UtdDistrict: Twitter

Prezydent Lazio Claudio Lotito przyznał, że do samego końca okna transferowego walczył o podpisanie kontraktu z napastnikiem Manchesteru United Masonem Greenwoodem, zanim Anglik ostatecznie dołączył do drużyny Getafe na zasadzie wypożyczenia.

Lotito poruszył temat Masona Greenwooda podczas niedawnego wywiadu dla Laziosiamonoi.it, ujawniając, że Anglik chciał grać dla Biancocelestich i że to problem po stronie Man United uniemożliwił mu podpisanie kontraktu z rzymskim klubem.

– Próbowałem do końca sprowadzić go do naszego zespołu, ale nie podpisali dokumentów na czas. Greenwood chciał grać w Lazio – przyznał Lotito.

Przeczytaj: Liverpool nie zostawił złudzeń rywalowi

Greenwood został zawieszony przez United w styczniu 2022 roku po oskarżeniu go o przestępstwa na tle seksualnym i od czasu aresztowania przez policję w Wielkiej Brytanii nie brał udziału w żadnych rozgrywkach.

Zarzuty karne ostatecznie wycofano w lutym 2023 roku.

Według doniesień United rozpoczęło proces ponownego włączania Greenwooda do składu, ale później wycofało się z tej decyzji, ostatecznie mówiąc zawodnikowi, że musi odejść.

1 września Greenwood oficjalnie dołączył do Getafe na wypożyczenie do końca sezonu 2023-24.

Przeczytaj: Inter Mediolan potwierdza mistrzowskie aspiracje