Wojciech Nowicki został mistrzem Europy w rzucie młotem

0
1
Wojciech Nowicki mistrzem Europy! Ostatni rzut na wagę złota. (zdjęcie: Rafał Rudnicki, x)

Wojciech Nowicki po raz kolejny udowodnił swoją dominację w rzucie młotem na Mistrzostwach Europy, zdobywając czwarty z rzędu złoty medal. Polski lekkoatleta, dwukrotny mistrz Europy i złoty medalista olimpijski, w ostatniej próbie zatriumfował efektownym rzutem na odległość 80,95 m, wyprzedzając rywali i utrwalając swoją pozycję w sporcie.

Od 2016 roku, polscy lekkoatleci stanowią potężną siłę w rzucie młotem mężczyzn na Mistrzostwach Europy. Tę zwycięską passę zapoczątkował Paweł Fajdek w 2016 roku, po którym Nowicki odnosił kolejne zwycięstwa w kolejnych mistrzostwach. Tegoroczne zawody potwierdziły waleczność Nowickiego, który walczył przez serię pełnych napięcia rund.

Nowicki rozpoczął występ obiecującym rzutem na odległość 78,61 m, który w drugiej próbie szybko poprawił do 80,14 m, zapewniając sobie szybkie prowadzenie. Rywalizacja jednak się zaostrzyła, gdy w czwartej rundzie Węgier Bence Halász rzucił 80,49 m i chwilowo objął prowadzenie. W kolejnej rundzie Nowickiego wyprzedził także Ukrainiec Mychajło Kochan, rzucając na odległość 80,18 m, spychając mistrza Polski na trzecie miejsce.

CZYTAJ: Historyczny triumf Ewy Swobody na Mistrzostwach Europy

Nowicki oddał swój ostatni rzut na niezwykłą odległość 80,95 m, odzyskując pierwsze miejsce i zdobywając złoty medal. Ani Halászowi, ani Kochanowi w ostatnich próbach nie udało się pokonać tego dystansu, dzięki czemu Nowicki zwyciężył.

Tymczasem Paweł Fajdek, inny wybitny polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem, zajął szóste miejsce, a jego najlepszy rzut na odległość 77,50 m uzyskał w piątej próbie. Mimo że Fajdek nie stanął na podium, jego występ przyczynił się do ogólnie dobrego występu polskich zawodników na tej imprezie.

CZYTAJ: Największy talent Włoch przedłuży kontrakt z Milanem