Wojna wypowiedziana Manchesterowi City w największym skandalu w historii Premier League

0
68
Julia, jak mogłaś! Zdjęcie: indykaila News/Twitter

Wojna wypowiedziana Manchesterowi City w największym skandalu w historii Premier League, ponieważ mistrzowie są oskarżeni o ponad 100 naruszeń przepisów i mogą zostać pozbawieni tytułów lub nawet zdegradowani, a rywale domagają się szybkiego werdyktu.

Premier League wypowiedziała wojnę mistrzowi Manchesterowi City w poniedziałek, oskarżając go o ponad 100 naruszeń zasad finansowych.

Czytaj: The Times: Punkty karne dla Manchesteru City w Premier League

W oświadczeniu dotyczącym największego skandalu w historii rozgrywek – w wyniku którego City mógł zostać pozbawiony tytułów lub nawet zdegradowany – urzędnicy ogłosili, że klub zostanie postawiony przed niezależną komisją.

W szybko zmieniającym się dniu City ostro odpowiedział, oświadczając, że ma „niepodważalne dowody”, że nie zrobił nic złego i że nie może się doczekać, aż sprawa „zostanie zakończona raz na zawsze”.

Po południu na stadionie Etihad odbyły się pilne spotkania personelu. Władze City mówią, że czują, że ich „cała istota” jest zagrożona i rzucą wszystko, by oczyścić swoje imię. Istnieje również pewność, że klub zwycięży, co zostało przekazane personelowi w poniedziałek.

Manchester City został oskarżony przez Premier League o naruszenie zasad finansowych. City jest oskarżany o łamanie zasad finansowych ponad 100 razy w ciągu dziewięciu sezonów.

Mówi się, że większość z oszałamiającej liczby rzekomych naruszeń przepisów miała miejsce między 2009 a 2018 rokiem, błyszczącą erą po przejęciu City przez Abu Zabi, w którym City dostał się do elity i trzykrotnie zdobył tytuł, wraz z trzema pucharami ligowymi i Puchar Anglii.

Istnieją dalsze zarzuty, że klub odmówił współpracy w dochodzeniu Premier League po jego rozpoczęciu w 2018 roku.

Niezależna komisja, złożona z trzech osób, rozstrzygnie zarzuty na prywatnej rozprawie. Mogą odebrać tytuły, odjąć punkty, nałożyć grzywnę, a nawet wyrzucić City z Premier League. City nie będzie mógł odwołać się od żadnej decyzji Sportowego Trybunału Arbitrażowego, który uchylił dwuletnią dyskwalifikację klubu w Lidze Mistrzów nałożoną przez UEFA w 2020 roku.

Premier League twierdzi, że City złamał zasady, które wymagają od nich dostarczania „dokładnych informacji finansowych, które dają prawdziwy i rzetelny obraz sytuacji finansowej klubu”.

115 naruszeń obejmuje również zarzut, że City nie dostarczył pełnych szczegółów wynagrodzenia byłego menedżera Roberto Manciniego, ani pełnych szczegółów wynagrodzeń zawodników w latach 2010-11 do 2015-16.

W zwięzłym oświadczeniu City powiedział, że byli „zaskoczeni” zarzutami, „szczególnie biorąc pod uwagę rozległe zaangażowanie i ogromną ilość szczegółowych materiałów, które zostały dostarczone Premier League”.

Dodali: „Klub z zadowoleniem przyjmuje przegląd tej sprawy przez niezależną komisję, aby bezstronnie rozważyć obszerny zbiór niepodważalnych dowodów, które istnieją na poparcie jego stanowiska.”

„W związku z tym czekamy na rozwiązanie tej sprawy raz na zawsze”.

Czytaj: City pozwoliło tej gwieździe opuścić klub już w styczniu!

City jest również rozgniewany terminem postawienia zarzutów. Nie mieli wcześniejszego ostrzeżenia i zostali powiadomieni dopiero wczoraj rano, gdy kurier dostarczył dokumenty prawne na stadion Etihad. Zbiegło się to w czasie z telefonem z Premier League i opublikowaniem oświadczenia na stronie internetowej zawodów.

Nie ustalono żadnych ram czasowych, ale inne kluby chcą werdyktu przed końcem sezonu. Jednak mówi się, że prawdopodobnie miną „lata”, zanim się wszystko wyjaśni.

Dochodzenie zostało przeprowadzone przez zespół prawny Premier League Bird & Bird. Panel niezależnej komisji zostanie powołany przez Murraya Rosena KC, który jest przewodniczącym panelu sędziowskiego.