Wraz z przybyciem Marco Asensio, Raphinha może zostać sprzedany

0
34
Marco Asensio gra z numerem 11

Rzadko zdarza się, aby ktoś odbywał podróż między Realem Madryt a Barceloną, ale według FootballTransfers właśnie tak się stanie. Marco Asensio, który od kilku lat jest jednym z najważniejszych w królewskim klubie, latem przechodzi na zasadzie wolnego transferu do Barcelony, co w efekcie oznacza, że ​​Raphinhę można sprzedać.

Cała sprawa byłaby szokująca, gdyby nie fakt, że sam Real Madryt zdecydował się nie przedłużać umowy. Do końca jego umowy z Królewskimi pozostały mniej niż cztery miesiące i po tym czasie może podpisać kontrakt z kimkolwiek bez pytania kogokolwiek.

Czytaj: Barcelona oskarżona o korupcję

Biorąc pod uwagę, że Marco Asensio ma zaledwie 27 lat, a jego wartość według Transfermarkt wynosi 30 milionów euro, to wygląda to dobrze dla równowagi w księgach i bardzo dobrze, gdy mogą teraz sprzedawać Raphinha.

Barcelona planuje zaoszczędzić 250 milionów euro poprzez cięcia kosztów, aby mieć swobodę wykonywania jakichkolwiek ruchów tego lata. Raphinha, którego można sprzedać za pół miliarda, bynajmniej nie jest zainteresowany sprzedażą, ale jednocześnie chce grać w piłkę.

To trochę niezrozumiałe, że Marco Asensio i Real Madryt nie są w stanie dojść do porozumienia. Jest on w klubie, odkąd ściągnęli go z Majorki w 2014 roku. Zanotował ponad 260 meczów i strzelił 56 bramek, w tym jedną w sobotnim wygranym 3:1 z Espanyolem.

Czytaj: Neymar przeszedł udaną operację

Przybycie Asensio, odejście Raphina

Raphinha po raz pierwszy przybył z Leeds latem 2022 roku i walczył o osiągnięcie wyżyn, których chciała od niego Barca, chociaż jego występy od czasu mistrzostw świata oznaczają ogromną poprawę.

Jednak z punktu widzenia Barcelony, trudności finansowe tego klubu oznaczają, że sprzedaż 26-latka jest potencjalnie opłacalnym przedsięwzięciem, zwłaszcza że jego notowania pozostają wysokie w Premier League po ponad dwóch sezonach spędzonych na Elland Road.