Strona główna Piłka Nożna Wrocław gra nocą w piłkę

Wrocław gra nocą w piłkę

0
Wrocław gra nocą w piłkę

Od kilku miesięcy we Wrocławiu funkcjonuje Piłka Nocna. Pomysł został podpatrzony u Szkotów i choć początkowo nie wierzono w powodzenie inicjatywy na gruncie polskim, teraz na boisko przychodzi ponad setka dzieci.

Pomysłodawcą Piłki Nocnej we Wrocławiu jest Lech Guzowski, a zaangażowany w projekt jest ulubieniec wrocławskich fanów piłki nożnej i żywa legenda Śląska Wrocław Janusz Sybis.

Guzowski podpatrzył pomysł w telewizji. Zobaczył w programie, jak Szkoci pomagają poprzez darmowe wieczorne treningi piłki nożnej młodszym i starszym dzieciom z trudnych lokalizacji, czyli miejsc w Szkocji, gdzie jest wysoka przestępczość wśród nieletnich.

Pomyślałem: czemu nie? Spróbujmy to zrobić u nas. Jeśli się te dzieciaki wyciągnie na boisko, jeśli da się im możliwość spędzenia czasu w sposób produktywny, aktywny, wyżycia się na tym boisku, to można wpłynąć na całą społeczność.

– cytat: źródło

Głównymi założeniami Piłki Nocnej jest nauka uczęszczających na treningi dzieci zasad fair play, szacunku do drugiego człowieka oraz pokazanie, że czas wolny można spędzać w ciekawy i konstruktywny sposób. Treningi odbywają się co piątek w godzinach wieczornych i pomimo początkowej niechęci otoczenia, inicjatywa szybko się przyjęła i zaczęła wzbudzać zainteresowanie. Obecnie na Piłkę Nocną co wieczór przychodzi ponad 150 dzieci. Każde z nich wypowiada się o inicjatywie w superlatywach. Dla jednych z nich Piłka Nocna jest możliwością zdobycia nowego doświadczenia. Dla drugich to super pomysł na relaks po szkole, a dla pozostałych okazja do poznania nowych kolegów czy zabawy.

Chcecie dowiedzieć się więcej o Piłce Nocnej we Wrocławiu? Chcecie usłyszeć, co mają do powiedzenia o projekcie jego prowadzący? Chcecie zobaczyć jaką frajdą jest dla dzieci Piłka Nocna we Wrocławiu? Zobaczcie w takim razie kilkuminutowy dokument poświęcony Wrocławskiej inicjatywie:

Świetna inicjatywa, prawda? Jeśli chcielibyście zaprowadzić na Piłkę Nocną swoje dzieci, to zapraszamy na stronę inicjatywy. Piłka Nocna wraca do gry po zimowej przerwie już w kwietniu!

 

 

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

zdjęcie główne: źródło