Wsparcie dla Dawida Kubackiego

0
44
Dawid po zwycięstwie w zawodach: Raw Air; wierzymy, że uda się wygrać, tę ważniejszą walkę, trzymamy kciuki; zdjęcie: FIS Skoki narciarskie: Twitter.

Z informacji Polskiego Związku Narciarskiego wiemy, że Dawid Kubacki nie wystąpi już w tym sezonie w konkursach Pucharu Świata. Powodem są poważne problemy zdrowotne, z którymi boryka się jego żona — Marta.

Dawid Kubacki w niedzielę 19 marca zrezygnował z udziału w prologu w Vikersund, a o jego decyzji poinformował Thomas Thurnbichler.

Austriacki szkoleniowiec przekazał tylko, że wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wraca do Polski z powodów osobistych. Powody swojej decyzji sam zawodnik wyjaśnił następnego dnia, dodając poruszający wpis w mediach społecznościowych.

Przeczytaj jeszcze: Santos ogłosił powołania na marcowe mecze polskiej kadry

„Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie” — napisał 33-latek na Instagramie.

Do skoczka i jego rodziny płyną głosy wsparcia od kibiców, ale także znajomych i innych sportowców m.in. Halvora Egnera Graneruda, czy Anny Kiełbasińskiej.

„Sport schodzi teraz na drugi plan” – przyznał trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler na profilu Polskiego Związku Narciarskiego na Twitterze. „Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze” 

Zobacz także: Polski skoczek narciarski opuszcza kadrę na Raw Air

„Dużo siły dla was wszystkich. Wszystkiego dobrego i trzymam kciuki” – napisał Norweg Granerud.

„Wszystkiego najlepszego Dawid dla ciebie i twojej rodziny. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze” – skomentował, z kolei, Karl Geiger.

„Nasze myśli są z tobą. Wszystkiego dobrego” – tak zareagował Stefan Kraft.

„Trzymajcie się mocno” – dodała Anna Kiełbasińska.

Dołączamy się do głosów wsparcia. Dużo siły i wytrwałości dla całej rodziny. Wszystkiego dobrego i trzymamy za Państwa kciuki.