„Wszystko było łatwiejsze z Lionelem Messim w Barcelonie”

0
39
„Kiedy usłyszałem, że Messi opuszcza Barcelonę, byłem w szoku przez trzy dni” - powiedział Jordi Alba. Zdjęcie: Canal Barça, Twitter

Jordi Alba przyznaje, że „wszystko było łatwiejsze”, kiedy Lionel Messi był w Barcelonie, a para tworzyła destrukcyjną, choć nieco nieprawdopodobną współpracę.

Podczas gdy Alba jest lewym obrońcą, a Messi spędził większość czasu na Camp Nou, grając z prawej strony ofensywnego trio, ci dwaj łącznie zdobyli 34 bramki w ciągu dziewięciu pamiętnych lat. Odejście Messiego do Paris Saint-Germain jako wolny agent w 2021 roku zakończyło produktywne relacje w Katalonii.

Czytaj: Nazywają dzieci na cześć Messiego. Wzrost popularności tego imienia o 350%

Reprezentant Hiszpanii Alba powiedział Universo Valdano o pracy z argentyńską supergwiazdą Messim: „Z Messim wszystko było łatwiejsze. Mieliśmy specjalną więź, doskonale się rozumieliśmy. Jednak z biegiem czasu było coraz trudniej, gdy rywale zaczęli to wyłapywać i nas znali, ale on wchodził wtedy z drugiej linii i czasami znajdował innych kolegów z drużyny, których przeciwnicy się mniej spodziewali. Tworzyliśmy bardzo zgrany duet. Z nim wszystko było łatwiejsze. Prawie wszystkie moje asysty były dla niego, pamiętam, że pierwsza była w El Sadar. We wszystkich aspektach gry jest najlepszy”.

Messi ugruntował swoją pozycję wśród najlepszych wszechczasów, wygrywając z Argentyną piłkarskie Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze, a Alba był zachwycony, widząc, jak jego były kolega z drużyny uzupełnia błyszczącą kolekcję medali.

Dodał: „Wszyscy fani piłki nożnej chcieli, aby Leo wygrał, za wszystko, co wycierpiał, za wszystko, co dał piłce nożnej i ponieważ zawsze chciał tego pucharu”.

Czytaj: Messi z taką samą propozycją jak Ronaldo

Barcelona czasami borykała się z problemami bez Messiego, a złe zarządzanie finansami nie przysłużyło się ich zbiorowej sprawie, ale wrócili na szczyt La Liga pod wodzą byłego kapitana klubu Xaviego, a także chcą rywalizować i piąć się na szczyt w Pucharze Króla i Lidze Europy.

Brak postów do wyświetlenia