0
47
Niesamowity finał Dallas Open!

Wu przeszedł do historii chińskiego tenisa dzięki zwycięstwu w Dallas Open.

23-letni Wu Yibing stale poprawiał się przez całą wiosnę i teraz dokonał czegoś niesamowitego. Przegrywał z Johnem Isnerem, czyli graczem o być może największej sile serwisowego rażenia w całym tourze, w finale Dallas Open i udało mu się odwrócić losy meczu w drugim secie, który był bardzo wyrównany.

Czytaj: Może to być „powrót wieków”. Marsch może poprowadzić zespół Jana Bednarka

Wu Yibing jest pierwszym chińskim tenisistą, który wygrał turniej tenisowy ATP.

Yibing Wu wygrał po trzygodzinnej walce mecz, w którym nie było żadnego przełamania: 6-7, 7-6, 7-6, a ostatniego tie-breaka: 14-12. Amerykanin posyłał pociski jak z karabinu – w całym spotkaniu miał aż 44 asy.

Wu, który przed niedzielą był na 97. miejscu na świecie, z pewnością awansuje przy kolejnej aktualizacji. Co ciekawe, jeszcze 10 miesięcy temu Yibing Wu był klasyfikowany na 1749. miejscu w rankingu ATP, a w niedzielę w Dallas wygrał turniej ATP 250 – jako pierwszy Chińczyk w historii. W dzisiejszym rankingu znajdzie się już na 58. miejscu. Tak wysoko jeszcze żaden tenisista z tego kraju nie był.

Czytaj: Polska wygrała Puchar Świata w szabli mężczyzn w Warszawie

Jannik Sinner z Włoch wygrał turniej w Montpellier we Francji 7:6 (7-3), 6:3 nad Maxime Cressym w finale. Amerykanin znokautował Duńczyka Holgera Rune w wyrównanym półfinale.

Sebastian Baez wygrał turniej na kortach ziemnych w Cordoba, pokonując w trzech setach Federico Coria w finale.

Belinda Bencic ze Szwajcarii pokonała Ljudmilę Samsonovą 1:6, 7:6 (10-8), 6:4 w finale Abu Dhabi Open. Rakieta numer jeden na świecie zdobyła swój drugi tytuł WTA roku. Wygrała 12 meczów w 2023 roku, więcej niż jakakolwiek inna kobieta na trasie.

Anastasia Potapova wygrała turniej WTA w Linzu. W finale pokonała Petrę Martic 6:3, 6:1.