Wybrał Wrexham zamiast trzeci najlepszy klub Premier League

0
24
Razem są jak dynamit. (zdjęcie: wrexham, twitter)

Były bramkarz reprezentacji Anglii powrócił do klubu, w którym grał po raz pierwszy w 2005 roku.

Ben Foster mógł nadal grać w Premier League, mógł rozpocząć w tym sezonie finał Carabao Cup dla Newcastle lub mógł rozpocząć nową przygodę w Major League Soccer. Jednak bramkarz zrezygnował z tego wszystkiego, aby spłacić swój dług wdzięczności wobec Wrexham.

CZYTAJ: Goal: Liverpool wycofał się z polowania na ten podpis

40-letni Ben Foster przeszedł na emeryturę w zeszłym roku po odrzuceniu kontraktu z Newcastle United. W marcu tego roku wrócił z emerytury, aby podpisać krótkoterminowy kontrakt z Wrexham, klubem, w którym grał na wypożyczeniu w 2005 roku.

„To klub, któremu wiele zawdzięczam” – mówi Foster. „Gdyby to był inny klub, zastanawiałbym się”.

„Miałem wiele ofert na początku sezonu. Miałem kilka ofert z różnych klubów Premier League. Miałem dużą ofertę z Newcastle (3. miejsce w Premier League) i parę ofert z USA, ale żadna mnie nie zainteresowała, dopóki nie dostałem oferty z Wrexham. Trudno mi było to zignorować” – powiedział Foster dla The Guardian.

Były bramkarz Manchesteru United, który podpisał kontrakt do końca sezonu, wystąpił w czterech meczach Ligi Narodów i przyczynił się do tego, że klub wciąż dąży do awansu po 42 meczach.

„Chodzi o dobrą grę w piłkę nożną i chęć wygrywania.”

„Kiedy menedżer Phil powiedział do mnie: „Chcesz tego? Czy naprawdę chcesz wrócić i zrobić to jeszcze raz?” Wiedziałem, do czego zmierza. Obiecałem Philowi, że chcę to zrobić i pokazałem młodszym chłopakom, że też tego chcę.”

Decyzja Fostera o powrocie z emerytury i dołączeniu do Wrexham w zeszłym miesiącu została nagrodzona w spektakularnym stylu w poniedziałek, kiedy Foster obronił rzut karny w doliczonym czasie gry (w ostatniej minucie meczu), co zapewniło zwycięstwo 3:2 nad ich rywalem, Notts County. Dzięki temu klub Ryana Reynoldsa i Roba McElhenneya znacząco przybliżył się do awansu do League Two.

Wrexham od trzech lat jest własnością amerykańskich aktorów Ryana Reynoldsa oraz Roba McElhenneya, którzy chcą wprowadzić go do League Two (czwarta liga).

CZYTAJ: Nottingham Forest zwolnił dyrektora sportowego po sześciu miesiącach

Brak postów do wyświetlenia