Wybuchowa plotka transferowa w FC Bayern

0
8
FC Bayern jest zainteresowany Ramsdale'em; zdjęcie: Punch Drunk Arsenal: Twitter

Powszechnie wiadomo, że Bayern wciąż szuka wzmocnień. Mówi się także, że niemieccy mistrzowie również patrzą na potencjalnego nowicjusza na pozycji bramkarza – i to jest dość zaskakujące.

Jak donosi „Daily Mail”, zespół z Monachium monitoruje aktualną sytuację bramkarza Aarona Ramsdale’a z Arsenalu FC. Mówi się, że jest on dyskutowany na Säbener Straße jako możliwy długoterminowy następca Manuela Neuera.

Czterokrotny reprezentant Anglii nie jest już niekwestionowanym numerem jeden dla Kanonierów. Zamiast tego menedżer zespołu Mikel Arteta planuje rodzaj modelu rotacji z letnim kontraktem Davidem Rayą – nie jest to miła sytuacja dla Ramsdale, który w zeszłym sezonie rozegrał wszystkie 38 meczów Premier League dla wicemistrzów.

Przeczytaj: Zawodnik Newcastle United zastąpi Lewandowskiego w FC Barcelonie?

Plotka jest wybuchowa, ponieważ FC Bayern chce jak najszybciej polegać na Neuerze na pozycji bramkarza.

37-latek pracuje obecnie nad powrotem po poważnej kontuzji, której nabawił się na nartach. Jednak jego kontrakt wygasa latem przyszłego roku.

Oprócz Neuera, rezerwowego Svena Ulreicha, od końca okna transferowego w składzie FC Bayern znaleźli się także Daniel Perec.

23-letni Izraelczyk, który przyszedł z Maccabi Tel Awiw, jest uważany za wielki talent na swojej pozycji. Jasne jest jednak, że Ramsdale, który jest tylko dwa lata starszy, ma znacznie więcej doświadczenia niż Perec.

W sumie 151 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii ma już w swoim CV. Znalazł się w kadrze turniejowej Trzech Lwów na Euro 2021 i Mistrzostwach Świata 2022, ale nie zagrał w każdym przypadku.

Oprócz FC Bayernu, mówi się, że Chelsea jest również zainteresowana Ramsdale’em. Jego wartość rynkowa szacowana jest obecnie na około 40 mln euro.

Przeczytaj: Lukaku z debiutanckim trafieniem w meczu Romy z Empoli