Wyciekły nowe szczegóły gigantycznej pensji Mbappe

0
200

Kontrakt z Kylianem Mbappe podpisany w maju, w Paris Saint-Germain, jest największym kontraktem w historii futbolu, przewyższając pensję Lionela Messiego w Barcelonie.

Nowe informacje o szalonych sumach podała francuska gazeta Le Parisien.

Paris Saint-Germain zobowiązał się zapłacić Kylianowi Mbappe aż 546 milionów funtów po tym, jak zrobił wszystko, aby powstrzymać go przed dołączeniem do Realu Madryt tego lata. To równowartość ponad 3,5 miliarda złotych!

Czytaj: Mbappe ujawnia, co powiedział Macron, aby ten pozostał w PSG

PSG ogłosiło w maju, że Mbappe podpisał z klubem przedłużenie umowy o trzy lata, co pozwoli mu pozostać w Paryżu do czerwca 2025 roku. Później okazało się, że Mbappe podpisał dwuletni kontrakt do czerwca 2024, z opcją przedłużenia o jeszcze rok, co zależy tylko od piłkarza, a nie od klubu.

To największy kontrakt w historii futbolu, wyprzedzając 555 milionów euro, które Barcelona zapłaciła Lionelowi Messiemu w latach 2017-2021. To znacznie więcej niż 267 milionów euro, które Neymar zarobi w ciągu sześciu lat od 2017 do 2023 roku w klubie.

Mbappe zarabia teraz jedną czwartą całego budżetu klubu! Jego podstawowa pensja ma wynosić 6 milionów euro miesięcznie, co stanowi trzykrotność jego poprzedniej umowy.

Nie ma premii związanych z wydajnością, na przykład za pomoc PSG w wygraniu Ligi Mistrzów. Ale jego głośna premia za podpisanie umowy w wysokości 180 milionów euro (156 milionów funtów) ma zostać wypłacona w trzech ratach każdego lipca – i piłkarz otrzyma to wszystko, nawet jeśli wcześniej opuści klub.

Wreszcie, istnieje również premia lojalnościowa w wysokości 70 mln euro brutto, potem 80 mln euro brutto, a w przypadku realizacji opcji na trzeci rok umowy – 90 mln euro.

Mbappe stał się najlepiej opłacanym sportowcem świata.