Wygrana Polski w meczu z Albanią

0
233
Polacy wydarli Albańczykom zwycięstwo i awansowali na drugie miejsce w grupie. Zdjęcie: Twitter

Reprezentacja Polski pokonała Albanię 1:0 w meczu eliminacji do mistrzostw świata. Spotkanie zostało przerwane na kilkanaście minut po tym, jak w stronę polskich piłkarzy poleciały butelki.

W meczu eliminacji do mistrzostw świata w Tiranie Polacy długo nie byli w stanie strzelić gola Albanii. W 77. minucie Karol Świderski wykorzystał podanie Mateusza Klicha i Biało-Czerwoni wyszli na zasłużone prowadzenie.

Albańscy kibice obrzucali cieszących się Polaków plastikowymi butelkami. Sędzia natychmiast przerwał spotkanie na około 15 minut. W tym czasie interweniowała policja oraz służby porządkowe i można było wrócić do rywalizacji.

Mecz udało się dokończyć i Polacy wygrali 1:0, ale przez pozostałe minuty zmagali się z wrogością fanów rywala. Jedną z ich ofiar był Wojciech Szczęsny. Po zakończeniu meczu w jego kierunku poleciały butelki. Polski bramkarz najpierw zaczął im bić brawa, a potem wziął jedną z butelek i napił się z niej wody.

6. San Marino – 0 pkt, 1:32

Zwycięstwo nad Albanią znacznie poprawiło sytuację reprezentacji Polski. Dziś, zgodnie podkreślają komentatorzy, awans do barażów zależy tylko od nas.

W tym momencie mamy dwa punkty przewagi nad Albanią, która w listopadzie zagra z Anglią na wyjeździe oraz z Andorą u siebie.

Reprezentację Polski czeka z kolei wyjazdowy mecz z Andorą oraz domowe spotkanie z Węgrami. Awans do baraży Biało-Czerwonych może mieć wiele scenariuszy. Najlepszy to wygrać dwa kolejne mecze i ze spokojem czekać na rywala do baraży.

Czytaj: Wenezuelskie piłkarki potępiają nadużycia byłego trenera Zseremety