Wymęczone zwycięstwo Juventusu w Serie A

0
38
Radość Juve po zdobyciu bramki; zdjęcie: Juventus-ARG: Twitter

Juventus pokonał w meczu 23 kolejki włoskiej Serie A Spezię 2:0. W zespole gospodarzy osobisty dramat przeżył Bartłomiej Drągowski, który znów doznał kontuzji. Zespół z Ligurii jest tuż nad strefą spadkową Serie A.

W meczu ze Spezią zespół z Turynu musiał sobie radzić bez kontuzjowanego Arkadiusza Milika i Wojciecha Szczęsnego, który zasiadł na ławce rezerwowych.

Przeczytaj także: Arkadiusz Milik zostaje w Juventusie Turyn?

W 16 minucie do siatki trafił Dusan Vlahović, ale gol serbskiego napastnika nie został uznany z powodu spalonego. W tym momencie urazu doznał Bartłomiej Drągowski. Bramkarz reprezentacji Polski po kilku minutach opuścił murawę.

W 31 minucie Juventus skonstruował akcję na lewej stronie, z której Filip Kostić zagrał wrzutkę w pole karne, gdzie w odpowiednim momencie znalazł się Moise Kean i zdobył bramkę dającą prowadzenie Starej Damie.

Chwilę później piłkarze Spezii mieli szansę na wyrównanie, ale piłka po strzale głową poleciała nad poprzeczką bramki Perina. Do przerwy goście mieli lepsze sytuacje, jednak żadna z nich nie została wykorzystana.

Zobacz jeszcze: Siódme ligowe zwycięstwo z rzędu Barcelony

W drugiej połowie o triumfie Starej Damy przesądziło trafienie Angela Di Marii. Po kolejnej porażce w oczy Spezii coraz mocniej zagląda widmo spadku. Ekipa czterech Polaków w strefie spadkowej może znaleźć się już w niedzielny wieczór. Stanie się tak, gdy Hellas Verona pokona na wyjeździe AS Romę.

W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Arkadiusz Reca, który należał do wyróżniających się zawodników w szeregach Spezii.