Wypożyczony z Tottenhamu Hotspur jest sfrustrowany w Atletico Madryt

0
38
Nikt nie mówił, że będzie lekko. Zdjęcie: Twitter/Ben Jacobs

Matt Doherty przyznał, że od czasu przeprowadzki do Atletico Madryt w styczniowym okienku transferowym jest „sfrustrowany”. Dlaczego?

Obrońca Atletico Madryt, Matt Doherty przyznał, że jest sfrustrowany klubem z powodu braku minut spędzonych w stolicy Hiszpanii. Irlandzki prawy obrońca został wypożyczony z Tottenhamu Hotspur w styczniowym okienku transferowym, ale jak dotąd nie udało mu się wywrzeć wpływu.

Czytaj: Matt Doherty: „Conte jest jednym z najlepszych trenerów w historii – mam nadzieję, że klub go zatrzyma”

31-latek miał rozwiązany kontrakt z Tottenham Hotspur pod koniec stycznia, zanim przeniósł się do Atletico, podpisując sześciomiesięczny kontrakt z drużyną Diego Simeone.

Doherty rozegrał tylko 12 minut od swojego przybycia do stolicy Hiszpanii, występując jako rezerwowy w wygranym 6:1 u siebie meczu z Sevillą w La Liga na początku tego miesiąca.

Nieobecność Atletico w Europie w tym roku oznacza, że klub nie miał zatłoczonego terminarza, ponieważ odpadł również z Copa del Rey pod koniec stycznia.

W rezultacie drużyna Simeone skupiała się tylko na ligowej piłce nożnej przez ostatnie dwa miesiące, co oznacza, że nie było zbyt wielu rotacji w wyjściowym składzie.

Powszechnie oczekuje się, że Doherty opuści Atletico tego lata na zasadzie darmowego transferu, ale obrońca powiedział, że nadal będzie miał miłe wspomnienia z czasu spędzonego w klubie, nawet jeśli nadal będzie walczył o czas gry.

„Czasami jest to frustrujące, ale nauczyłem się sobie z tym radzić” – powiedział Doherty dziennikarzom.

„Jestem w Atleti do końca sezonu i wykorzystuję to jako doświadczenie do nauki.”

„Poprawiam się, codziennie trenując ze światowej klasy graczami. Wykorzystuję te sześć miesięcy, które tam mam, aby spróbować się poprawić, spróbować lepiej zrozumieć grę i ogólnie poprawić.”

Jednak powiedział, że nie żałuje swojej decyzji o dołączeniu do Los Rojiblancos.

„Naprawdę nie mogłem odmówić tego rodzaju doświadczeniu i trenerowi takiego kalibru. Zawsze lubię stawiać sobie wyzwania. Nie miałem zbyt wiele czasu, żeby się nad tym zastanowić, ale nie mogłem odmówić tej okazji”.

Czytaj: W ten sposób Tottenham zatrzyma Kane’a

Doherty rozegrał 16 występów dla Spurs w tym sezonie przed odejściem, podczas gdy reprezentował klub z północnego Londynu 71 razy we wszystkich rozgrywkach.

Międzynarodowe losy Doherty’ego są znacznie lepsze. Prawy obrońca mówił o swojej dumie i honorze, jaki otrzymał od Stephena Kenny’ego, który mianował Doherty’ego kapitanem.

Obrońca był kapitanem reprezentacji Irlandii w wygranym 3:2 meczu z Łotwą w środę wieczorem, grając 63 minuty w towarzyskim meczu w Dublinie.

Doherty ma również wystąpić w eliminacjach do Euro 2024 przeciwko Francji 27 marca przed powrotem do Hiszpanii, a Atletico następnie w La Liga przeciwko Realowi Betis 2 kwietnia.

Atletico Madryt jest drugą najlepszą drużyną w La Liga w 2023 roku po Barcelonie, a zakres dalszych możliwości Doherty’ego wydaje się ograniczony, a Simeone raczej nie zmieni zwycięskiej formuły.