Wyśmienity Bartłomiej Drągowski jeszcze z Fiorentiny

0
421
Bartłomiej Drągowski. Źródło: twitter.com/bvbnewsblog

Bartłomiej Drągowski coraz lepiej radzi sobie między słupkami Fiorentiny.

W bieżącym sezonie polski bramkarz ma świetne liczby, m.in: 58 udanych interwencji, w tym dwa obronione rzuty karne. Pięciokrotnie udało się Drągowskiemu zachować czyste konto. Po 22 kolejkach Fiorentina zajmuje dopiero 16 miejsce we Włoskiej Serie A. Straciła aż 35 goli w 22 meczach. Znawcy podkreślają zgodnie, że powinna ich stracić zdecydowanie więcej, gdyby nie postawa polskiego golkipera.

Dobra dyspozycja sprawiła, że Polakiem zaczęły interesować się kluby z Bundesligi. Są plotki, że Borussia Dortmund wyraża zainteresowanie polskim bramkarzem. Aktualny kontrakt Polaka z Włoskim klubem obowiązuje do 2023 roku.

Powołując się na włoskiego dziennikarza Nicolo Schira – Fiorentina pracuje nad przedłużeniem kontraktu polskiego bramkarza, ale sprawę komplikuje fakt, że zainteresowała się nim Borussia Dortmund. Prezydent Rocco Commisso wycenia go na 20 mln euro.

Gennaro Iezzo, były zawodnik Napoli bardzo przychylnie wypowiadał się na temat Polaka.

– Pamiętajmy, że to piłkarz rocznika 1997, ma więc dużo czasu, żeby dojrzeć. Myślę, że Fiorentina podjęła rewelacyjną decyzję ściągając kilka lat temu Polaka.

Trzymamy kciuki za kolejny polski talent występujący między słupkami. Myślę, że wspomniany Bartłomiej Drągowski może być przyszłością naszej reprezentacji w piłce nożnej na pozycji bramkarza. Trzymamy kciuki za prawidłowy rozwój kariery oraz regularne występy.

Czytaj: Ranking najlepszych polskich bramkarzy – mamy się kim chwalić.