Występy polskich lekkoatletów w Diamentowej Lidze

0
2
Alicja Konieczek zdobywa minimum olimpijskie w biegu na 3000 metrów z przeszkodami; zdjęcie: Mateusz: Twitter

Świetną formę z Mistrzostw Świata w Budapeszcie potwierdziła w Diamentowej Lidze w Zurychu Alicja Konieczek. Polka w biegu na 3000 metrów z przeszkodami wywalczyła kwalifikację olimpijską.

Alicji Konieczek pobiła rekord życiowy (9:21,89) finiszując na dziewiątej lokacie w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. To dało jej przepustkę olimpijską do Paryża.

Polka do wywalczenia minimum olimpijskiego zbliżyła się w Budapeszcie, ale tam ostatecznie trochę do tego zabrakło.

Przeczytaj: Awans Legii Warszawa do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA

Zadowolona może może być także Pia Skrzyszowska, której na 100 metrów przez płotki, udało się awansować do zawodów finałowych Diamentowej Ligi. 

Niestety w biegu finałowym, polska płotkarka pogubiła się już na początku dystansu i do mety dotarła na dziewiątym miejscu z czasem 13,10 s.

Również na plotkach mogliśmy oglądać dzisiaj Damiana Czykiera, który uplasował się na szóstej pozycji z rezultatem 13,64 s.

Na dziewiątej pozycji zawody w rzucie oszczepem zakończył Dawid Wegner. Polski oszczepnik w najdłuższym rzucie uzyskał 77,66 m, co nie wystarczyło do występu w ścisłym finale. Dla Dawida Wegnera był to pierwszy występ na zawodach Diamentowej Ligi.

Przeczytaj: Najlepsi piłkarze, piłkarki, trenerzy i trenerki w sezonie 2022/2023 nagrodzeni