Występy polskich młodzieżówek na międzynarodowych turniejach

0
742
Łączy nas piłka Facebook

W ostatnich tygodniach, pod nieobecność ligowych zmagań czy ważnego europejskiego turnieju, jesteśmy świadkami ważnych młodzieżowych turniejów. Dopiero co zakończyły się Mistrzostwa Świata do lat 20, organizowane w Polsce, a już rozpoczęły się Mistrzostwa Europy do lat 21 we Włoszech. W tych drugich rozgrywkach również bierze udział reprezentacja Polski i miejmy nadzieję, że poradzi sobie lepiej, niż młodsi koledzy na rodzimych stadionach.

Polacy awansowali co prawda do fazy pucharowej, jednak w swojej grupie zajęli zaledwie trzecie miejsce, za Senegalem i Kolumbią. Z drużyną z Ameryki Południowej nasi rodacy przegrali w inauguracyjnym meczu, na szczęście po zwycięstwie nad Tahiti i remisie z Afrykanami udało się przejść do kolejnej rundy. Tam jednak Włosi okazali się za mocni.

Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego awansowali do półfinału, gdzie jednak ulegli rewelacji turnieju, Ukrainie. Nasi sąsiedzi zdobyli tytuł, pokonując po drodze Panamę, Kolumbię i Włochów właśnie. W finale wygrali 3:1 z Koreą Południową.

Pierwsze spotkanie Polaków na mistrzostwach Europy udało się jednak wygrać. Po emocjonującym spotkaniu Belgowie musieli uznać wyższość rywala, przegrywając 2:3. W grupie zmierzą się również z Italią i Hiszpanią.