Wzmaga zainteresowanie wybitnym francuskim środkowym obrońcą

0
26
Skrzydłowy Manchesteru United, Amad Diallo, doznał kontuzji w wygranym 2:0 meczu z Arsenalem.

Nic nie jest rozstrzygnięte, gdy PSG, Tottenham i Bayern Monachium również śledzą francuskiego środkowego obrońcę, ale Manchester United powinien być o krok bliżej po rozpoczęciu rozmów z Axelem Disasi – nadając tempa temu procesowi.

Według doniesień Daily Mail, Victor Lindelöf i Harry Maguire tego lata opuszczają Old Trafford, a Manchester United prowadzi rozmowy z następcą. Angielskie media twierdzą, że wstępne rozmowy z Disasi odbyły się w styczniu, teraz przerodziło się to w konkretne zainteresowanie.

Czytaj: Man United wykonał pierwszy krok, aby pozyskać byłego pomocnika Liverpoolu

Zeszłego lata zawodnik Monako powiedział RMC, kiedy był łączony z PSG, że: „Lubię Anglię, to bardzo ekscytująca liga. Powiedzmy, że to moja ulubiona liga – powiedział środkowy obrońca.

Wypowiedź ta była wyraźnym zaproszeniem klubów Premier League do nawiązania kontaktu.

W Ligue 1 w tym sezonie 25-latek spisywał się znakomicie, przyczyniając się znacząco do tego, że Monako zajmuje mocne 4. miejsce do tej pory. Disasi góruje 1,9 m nad murawą, ma na swoim koncie dwa gole i trzy asysty w serii, oprócz dwóch goli w Lidze Europy. Teraz środkowy obrońca został sprowadzony do reprezentacji Deschampsa w eliminacjach EC.

Czytaj: „Poważnie” bierze pod uwagę powrót do Barcelony