Strona główna Tenis Wzruszające sceny podczas finału turnieju tenisowego w Rio de Janeiro

Wzruszające sceny podczas finału turnieju tenisowego w Rio de Janeiro

0
Wzruszające sceny podczas finału turnieju tenisowego w Rio de Janeiro

Laslo Djere to młody serbski tenisista, który w niedzielę wygrał swój pierwszy turniej. Podczas ceremonii wręczenia trofeum Serb wzruszył publiczność, dedykując swoją wygraną zmarłym rodzicom.

Minioną niedzielę Laslo Djere zapamięta na długo, jeśli nie za całe życie. Serbski tenisista wygrał bowiem swój pierwszy turniej. 23-letni Serb pokonał w finale 18-niego Kanadyjczyka Felixa Augera-Aliassime 2:0 (6:3, 7:5).

Jeśli kogoś dziwi nieobecność w finale turniejowej jedynki, Dominica Thiema, to musi wiedzieć, że Thiem został wyeliminowany z turnieju właśnie przez Laslo Djere i to już w pierwszej rundzie. Podobnie zresztą było z Kanadyjczykiem, który w drodze do finału ograł m.in. jednego z najlepszych włoskich tenisistów Fabio Fogniniego. Obaj tenisiści nie znaleźli się więc w finale przypadkowo. Serb zdawał się jednak nie wierzyć w to, co się dzieje, przez co ciężko mu było powstrzymać łzy, odbierając trofeum za wygranie całego turnieju.

Łzy wzruszenia pojawiły się również na twarzach kibiców zgromadzonych na korcie i przed telewizorami. Sympatycy tenisa i Laslo Djere płakali nie tylko ze szczęścia po wygranej ich faworyta, ale także ze wzruszenia wywołanego przemową serbskiego tenisisty.

Laslo Djere po odebraniu trofeum podziękował swoim zmarłym rodzicom i zadedykował im zarówno zwycięstwo i statuetkę. – Straciłem mamę siedem lat temu. To zwycięstwo jest także dla taty, który odszedł dwa miesiące temu. Rodzice mieli na mnie ogromny wpływ. Dzięki nim jestem tym, kim jestem. Chcę im podziękować i mam nadzieję, że mnie teraz oglądają – mówił przez łzy Djere. Rodzice serbskiego tenisisty zmarli na raka.

Poniżej możecie obejrzeć całość przemowy Serba:

 

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

zdjęcie główne: źródło