Xabi Alonso ogłosił decyzję dotyczącą swojej przyszłości. Hiszpan wytłumaczył swoją decyzję

0
6
Xabi Alonso chce, aby Jonathan Tah został na dłużej w klubie. (zdjęcie: Madryt Xtra, x)

Xabi Alonso pozostaje w niemieckim klubie. 42-latek potwierdził, że zostaje w Bayerze Leverkusen, kończąc tym samym spekulacje na temat Liverpolu i Bayernu Monachium.

Xabi Alonso pozostanie trenerem Bayeru Leverkusen, kończąc spekulacje łączące go z wkrótce wolnymi stanowiskami w Liverpoolu i Bayernie Monachium.

„To dla mnie odpowiednie miejsce, w którym mogę się rozwijać jako trener” – powiedział dzisiaj Alonso.

Alonso powiedział, że zastanawiał się nad swoją przyszłością podczas ostatniej przerwy na mecze reprezentacyjne, zanim poinformował o tym Bayer Leverkusen.

Odbyłem owocne spotkanie z Bayerem Leverkusen i poinformowałem, że zostaję, będę kontynuował pracę w klubie. Po wielu dyskusjach na ten temat wykorzystałem przerwę reprezentacyjną, aby przemyśleć sprawę i podjąć decyzję. To jest miejsce dla mnie. Nie zamierzam komentować niczego na temat Liverpoolu i Bayernu. To duże kluby, jestem z nimi związany, ale jestem w miejscu, w którym chcę być. Chcę dalej rozwijać się w Leverkusen – wytłumaczył Alonso na konferencji prasowej.

Moja praca w Bayerze nie jest skończona. Chcę pomóc klubowi, chcę pomóc zawodnikom w rozwoju. Zarząd jest świetny, tutaj wszystko jest fantastyczne. Nadal jestem młodym trenerem, myślę, że to najlepsza decyzja dla mojej przyszłości. Wykorzystałem czas na dokonanie wyboru i jestem tego pewien. Termin na podjęcie decyzji mijał w tym tygodniu, to kwestia wzajemnego szacunku. Teraz wszystko jest już jasne – dodał Hiszpan cytowany przez Fabrizio Romano.

CZYTAJ: Liverpool znalazł w Portugalii alternatywę za Alonso

Bayer Leverkusen jest na dobrej drodze do zdobycia pierwszego tytułu mistrza Niemiec, mając 10 punktów przewagi w Bundeslidze na osiem meczów przed końcem. Leverkusen jest w tym sezonie niepokonane we wszystkich rozgrywkach.

Ten rekord uczynił Alonso jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów na świecie. Pozostały mu jeszcze dwa sezony kontraktu z Bayerem Leverkusen.

CZYTAJ: W Bayernie stery może przejąć duet legendarnych Francuzów

Kolejnym rywalem Bayeru będzie Hoffenheim. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 15:30.