Xavi może zastąpić Erika Ten Haga w Manchesterze United

0
0
Man Utd skontaktował się z Xavim. Czy to on zastąpi Erika ten Haga? (zdjęcie: Dr Sneaker Nyame, x)

Manchester United bierze pod uwagę zatrudnienie Xaviego na stanowisko menadżera w obliczu niepewności Erika Ten Haga. Inni kandydaci to Mauricio Pochettino.

Według doniesień Manchester United zwrócił się do byłego menedżera Barcelony Xaviego z propozycją objęcia stanowiska nowego głównego trenera klubu. Ta wiadomość pochodzi z sensacyjnych doniesień z Hiszpanii, wywołując ogromne emocje zarówno wśród fanów, jak i ekspertów.

Xavi, legendarny pomocnik, jest obecnie dostępny po zwolnieniu z Barcelony w zeszłym tygodniu. Jego odejście nastąpiło po kilku pełnych wyzwań miesiącach prowadzenia katalońskich gigantów. Początkowo Xavi ogłaszał zamiar odejścia w styczniu, ale Barcelona przekonała go, aby został do kwietnia. Jednak ostatecznie zastąpił go niemiecki trener Hansi Flick.

Dostępność Xaviego i inne zainteresowania

Bezrobony Xavi wzbudził zainteresowanie innych prominentnych podmiotów piłkarskich. Skontaktowali się już z nim AC Milan i reprezentacja Korei Południowej. Według AS, Manchester United również podjął nieformalne podejście w obliczu niepewności co do przyszłości ich obecnego głównego trenera, Erika ten Haga. Pomimo tak dużego zainteresowania, Xavi woli wziąć rok przerwy od zarządzania i planuje szukać kolejnej roli w 2025 roku.

Manchester United skontaktował się z Xavim i przeprowadził z nim nieformalne rozmowy. Jednak Xavi nie planuje obecnie powrotu do zarządzania klubem i chce wziąć urlop.

Podczas pobytu w Barcelonie, Xavi odniósł znaczący sukces. Rozegrał 142 mecze, wygrywając 89 z nich. Pod jego okiem, Barcelona sięgnęła po tytuł La Liga i Superpuchar Hiszpanii w sezonie 2022/23. W zeszłym sezonie poprowadził drużynę do drugiego miejsca w lidze, tuż za Realem Madryt, i doprowadził ją do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Na pożegnalnej konferencji prasowej, Xavi przyznał, że zarządzanie takim klubem jak Barcelona stanowi wyzwanie. Xavi zwrócił się do kolejnego trenera Barcelony, mówiąc: „Chciałbym powiedzieć nowemu trenerowi, że będzie cierpiał i powinien uzbroić się w cierpliwość, to bardzo skomplikowana sytuacja. Jedyne, co uratuje nowego trenera, to zwycięstwo. To ciężkie stanowisko”.

CZYTAJ: Xavi zwrócił się do kolejnego trenera Barcelony

Barcelona wydała oświadczenie, w którym wyraziła wdzięczność Xaviemu i jego sztabowi trenerskiemu. Klub podziękował im za zaangażowanie, poświęcenie i hojność oraz życzył powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach.

Potencjalni kandydaci na stanowisko menadżerskie Manchesteru United

Chociaż Xavi pozostaje potencjalnym kandydatem, Manchester United rozważa także innych znaczących menedżerów. Przyszłość Erika ten Haga jest nadal niepewna pomimo zwycięstwa drużyny w Pucharze Anglii nad Manchesterem City. Oprócz Xaviego, jako potencjalny następca Ten Haga, rozważane są takie nazwiska jak Mauricio Pochettino, Thomas Tuchel, Roberto De Zerbi i Gareth Southgate.

Każdy z tych menedżerów wnosi do zespołu unikalne umiejętności i doświadczenia. Pochettino jest znany ze swojej imponującej pracy w Tottenhamie Hotspur, Tuchel odniósł sukcesy w Chelsea i Paris Saint-Germain, De Zerbi to wschodząca gwiazda o rosnącej reputacji, a Southgate poprowadził reprezentację Anglii do znaczących osiągnięć.

CZYTAJ: Gareth Southgate chwali wschodzącą gwiazdę Manchesteru United

W miarę jak Manchester United przechodzi ten okres przejściowy, kierownictwo klubu staje przed kluczowym zadaniem wyboru właściwej osoby, która poprowadzi drużynę do przodu. Decyzja będzie miała wpływ na wyniki klubu oraz jego długoterminową wizję i strategię.

Zainteresowanie Manchesteru United Xavim stwarza ekscytującą możliwość dla przyszłości klubu. Mając do wyboru kilku menedżerów najwyższej klasy, klub jest gotowy podjąć znaczącą decyzję, która ukształtuje jego ścieżkę w nadchodzących latach. Fani z niecierpliwością czekają na aktualizacje, mając nadzieję na nową erę sukcesów na Old Trafford.

CZYTAJ: Dominujący start Polski w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej