Xavi odbył kilka rozmów z Ilkay Gündogan

0
35
Ilkay Gündogan z wygasającym kontraktem.

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy Manchester City ogłosił, że przedłużył kontrakt napastnika Juliana Alvareza do 2028 roku, czyli o rok dłużej niż ten, który miał, Ilkay Gündogan jest o krok bliżej drzwi wyjściowych.

Niemieckiemu pomocnikowi wygasa kontrakt i dlatego latem może rozmawiać z kim chce o darmowym transferze. Barcelona chętnie go przyjmie za darmo!

Czytaj: Julian Alvarez: „Przeżyłem wspaniałe rzeczy”

Istnieją sprzeczne sygnały z Etihad dotyczące przyszłości Gündogana, więc w tej chwili jedyne, co jest pewne, to to, że nie jest pewne, co wydarzy się latem.

Mówi się, że menedżer Barcelony, Xavi Hernandez osobiście skontaktował się z Ilkayem Gündoganem i według hiszpańskiego AS przeprowadził kilka rozmów w celu zwabienia go na Camp Nou. Pyta o niego także Paris Saint-Germain.

Ilkay Gündogan zarabia teraz 165 000 funtów tygodniowo, czyli jest to pensja, której Barcelona nie będzie w stanie mu zagwarantować. Niemniej Niemiec musi być skłonny zmniejszenia swojej pensji, aby kontynuować karierę w La Liga.

W sumie Ilkay Gündogan zdobył 53 gole i 37 asyst w 290 występach dla City. Przedtem tego piłkarza oglądaliśmy w Borussii Dortmund, skąd przybył do Anglii za 27 milionów euro.

Czytaj: Kluby La Liga czekają na wielką wyprzedaż w Leeds