Xavi: Szejk Jassim Bin Hamad Al Thani wykonałby „dobrą robotę” w Man Utd

0
70
Ter Stegen blisko przedłużenia umowy z Barceloną. (zdjęcie: Transfer News Live, Twitter)

Główny trener Barcelony Xavi wierzy, że katarski miliarder szejk Jassim bin Hamad Al Thani byłby świetnym właścicielem Manchester United.

Xavi udzielił wsparcia szejkowi Jassim Bin Hamad Al Thani na zakup Manchesteru United i mówi, że byłby „dobrą opcją” zastąpienia Glazerów. Xavi dobrze zna szejka Jassima i wierzy, że wykonałby „dobrą robotę” na Old Trafford.

Czytaj: Liverpool i Everton ukarane przez FA

W zeszły piątek bogaty katarski bankier potwierdził, że złożył ofertę kupna klubu Premier League, ponieważ rodzina Glazerów rozważa sprzedaż klubu.

Sir Jim Ratcliffe również złożył ofertę kupna Man United, który przygotowuje się do czwartkowego meczu barażowego Ligi Europy przeciwko Barcelonie.

Xavi zakończył karierę piłkarską w Katarze, grając dla Al Sadd w latach 2015-2019, a następnie stawiał pierwsze kroki w zarządzaniu klubem w Doha, zanim dwa lata temu przejął Barcelonę.

Czytaj: Ważne słowa Xaviego o Messim

Szef Barcy został zapytany o jego przemyślenia na temat klubów państwowych w następstwie oferty szejka Jassima dla United, na co odpowiedział: „To zasada oferty.”

„Mam dobre relacje z szejkiem, a on jest poważną, odpowiedzialną osobą i myślę, że wykonałby dobrą robotę”.

Xavi powiedział, że znał szejka Jassima z czasów jego pobytu w Katarze – powiedział: „Znam go bardzo dobrze. Myślę, że to bardzo dobra, odpowiedzialna i poważna osoba.”

„Myślę, że byłby bardzo dobrą opcją dla United.”