Xavi zgodził się na nowy kontrakt z Barceloną

0
5
Przedłużenie kontraktu Xaviego jest już uzgodnione; zdjęcie z: Aktualności na temat Man United: Twitter

Xavi osiągnął porozumienie w sprawie nowego kontraktu z Barceloną. Legenda klubu rządzi od powrotu w 2021 roku. W zeszłym sezonie Barca zdobyła swój pierwszy tytuł mistrza La Liga od czterech lat.

Trener Barcelony Xavi przedłuży kontrakt z klubem na trzy lata. Zgodnie z informacjami gazety Marca, Xavi i Joan Laporta mają już domknięte i uzgodnione przedłużenie umowy do 30 czerwca 2026 roku. Barçelona jest zadowolona nie tylko z pracy szkoleniowca, ale też jego poświęcenia i zaangażowania.

Rozmowy na temat nowej umowy nabrały tempa w ostatnich tygodniach i obecnie osiągnęły pozytywne zakończenie, Xavi ma zamiar podpisać umowę wiążącą go z klubem do 2026 roku.

CZYTAJ: Wolna dziesiątka w FC Barcelonie

Prezes Barcelony Joan Laporta jest szczególnie zadowolony ze sposobu, w jaki Xavi poradził sobie ze składem w trudnym dla klubu okresie. Wyniki na boisku, w tym pierwszy od czterech lat tytuł Barcelony w La Liga w zeszłym sezonie, również odegrały, co nie było zaskoczeniem, główną rolę w podjęciu tej decyzji.

Spędziwszy 24 lata w Barcelonie, od 11 roku życia aż do odejścia z drużyny w 2015 roku, powrót Xaviego na Camp Nou niecałe dwa lata temu przyniósł poprawę finansową.

Kiedy został zatrudniony w katarskim zespole Al-Sadd, gdzie zakończył karierę piłkarską i natychmiast zaczął pracować jako trener, Barca niedawno straciła Lionela Messiego w wyniku złego zarządzania finansami przez wiele lat i przeżywała najgorszy kryzys od dziesięcioleci.

Zespół prowadzony przez poprzednika Ronalda Koemana, a następnie tymczasowego Sergiego Barjuana, wygrał tylko cztery z pierwszych 12 meczów La Liga w sezonie 2021/22. Xavi natychmiast zainspirował do zmiany sytuacji, obejmującej serię 15 meczów ligowych bez porażki i siedem zwycięstw z rzędu.

Zeszłego lata nastąpiła znaczna rotacja zawodników, ale Barca zdobyła 59 punktów z 66 możliwych w La Liga do lutego swojego pierwszego pełnego sezonu na stanowisku trenera i ostatecznie sięgnęła po tytuł.

CZYTAJ: Xavi Hernandez twierdzi, że oczekiwania wobec Lewandowskiego są za wysokie

Tego lata klub zaobserwował bardziej ostrożne zarządzanie składem, wydając jedynie minimalną kwotę na nowych zawodników i gromadząc blisko 80 milionów euro (68 milionów funtów) ze sprzedaży zawodników, ale i tak rozpoczyna nowy sezon La Liga bez porażki, aby dotrzymać kroku pierwszemu liderowi, Realowi Madryt.

Laporta wierzy, że z Xavim Barelona jest bliżej sukcesu na poziomie Ligi Mistrzów i prezes utrzymuje z trenerem bliskie i serdeczne relacje.