Xavi zwrócił się do kolejnego trenera Barcelony

0
0
Xavi nie owija w bawełnę. „Nowy trener FC Barcelony będzie cierpieć. Tylko to go uratuje”. (zdjęcie: barcelona, twitter)

Barcelona zapewniła sobie niewielkie zwycięstwo w ostatnim meczu 38. kolejki La Liga, pokonując Sevillę 2:1.

CZYTAJ: Barcelona pod wodzą Xaviego zwyciężyła w meczu finałowym z Sevillą

W ostatnim meczu za sterami „Dumy Katalonii” Xavi odniósł zwycięstwo 2:1 nad Sevillą. Na podsumowującej konferencji prasowej udzielił radę swojemu następcy.

„Poinformowałbym go, że będzie miał trudną sytuację. Barcelona to trudny i wymagający klub pod wieloma względami, ale sytuacja ekonomiczna również jest niekorzystna” – powiedział Xavi.

Główny trener Barcelony zwrócił się do kolejnego głównego trenera klubu, życząc jego następcy cierpliwości i sukcesów.

Chciałbym powiedzieć nowemu trenerowi, że będzie cierpiał i powinien uzbroić się w cierpliwość, to bardzo skomplikowana sytuacja. Jedyne, co uratuje nowego trenera, to zwycięstwo. To ciężkie stanowisko” – powiedział Xavi.

Kataloński klub osiągnął pełne porozumienie z byłym trenerem Bayernu Monachium Hansi Flickiem. Niemiecki specjalista marzy o trenowaniu Barcelony i zgodził się podpisać dwuletni kontrakt.

Warto przypomnieć, że po porażce 3:5 z Villarrealem, Xavi ogłosił, że ustąpi ze stanowiska głównego trenera Barcelony. Jednak klubowi początkowo udało się przekonać go do pozostania. Później Joan Laporta rozgniewał się komentarzami Xaviego podczas konferencji prasowej przed meczem z Almerią, gdzie trener stwierdził, że ze względów finansowych klub nie może rywalizować z Realem Madryt o trofea. To skłoniło Laportę do podjęcia decyzji o zwolnieniu Xaviego.

CZYTAJ: Jagiellonia Białystok zdobyła pierwszy tytuł mistrzowski!