Z powodu kontuzji zgrupowanie reprezentacji Polski opuścił Damian Kądzior

0
618

Damian Kądzior opuszcza zgrupowanie reprezentacji Polski. Piłkarz nie zagra w najbliższych meczach przeciwko Nigerii (23 marca) i Korei Południowej (27 marca). Sportowiec opuścił kadrę ze względu na kontuzję, jakiej nabawił się w ligowym meczu przeciwko Koronie Kielce (2:2). 

Damian Kądzior opuszcza zgrupowanie reprezentacji. Uraz, którego doznał w sobotnim meczu ligowym nie jest groźny, ale jego leczenie potrwa około tygodnia. Wyklucza to jego udział w meczach z Nigerią i Koreą Południową – poinformował na Twitterze rzecznik reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski.

Do kadry Nawałki Kądzior był już powoływany jesienią, lecz jeszcze w niej nie zadebiutował. Pomocnik Górnika Zabrze, Damian Kądzior nie będzie miał więc reprezentacyjnego debiutu. Piłkarz miał wystąpić w kadrze w jesiennych meczach towarzyskich z Nigerią i Koreą Południową, ale selekcjoner Adam Nawałka nie zdecydował się po kontuzji dopuścić go do gry.

Oba pojedynki są etapem przygotowań Biało-Czerwonych do mundialu w Rosji, który rozpocznie się 14 czerwca. Podopiecznych Nawałki w fazie grupowej czekają starcia z Senegalem, Kolumbią i Japonią.

W niedzielę Adam Nawałka poinformował o kontuzji Kądziora.

– W ligowym meczu z Koroną stłukł mocno mięsień uda. Nasz lekarz oceni, jak poważny to uraz – stwierdził selekcjoner na łamach portalu przegladsportowy.pl.

To duża strata dla kadry, ponieważ Kądzior był jednym z najlepszych piłkarzy podczas sobotniego meczu. Piłkarz opuścił boisko w samej końcówce meczu.

– Po twardym starciu z Kenem Kallaste ucierpiało moje lewe udo. Wydawało mi się, że jakoś to rozbiegam. Nawet się udało, ale nazajutrz stwierdziłem, że jednak jest kłopot. Zrobił się krwiak, który trochę przeszkadza. Cały dzień próbuję coś z tym zrobić i bardzo liczę na pomoc sztabu medycznego kadry. W poniedziałek melduję się na zgrupowaniu we Wrocławiu i wtedy zapadnie decyzja, co dalej – wyjaśniał Kądzior.

TUTAJ WIĘCEJ PRZECZYTASZ O PIŁCE NOŻNEJ – piłka nożna f7sport.pl

Adam Nawałka 23-osobową kadrę, która poleci na mundial, ogłosi 5 czerwca. Przed wylotem, 8 czerwca, Polacy zagrają towarzysko w Poznaniu z Chile, a cztery dni później, w ostatnim sparingu przed mistrzostwami, zmierzą się z Litwą – spotkanie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Pierwszy mecz na mistrzostwach świata Polska zagra 19 czerwca w Moskwie z Senegalem. Pięć dni później w Kazaniu zmierzy się z Kolumbią, a 28 czerwca z Japonią w Wołgogradzie.

Źródło: sport.pl/sport.onet.pl/przegladsportowy.pl
Zdjęcie główne: Facebook.com