Zagraniczne media zawiedzione Piotrem Zielińskim

0
323
Zdjęcie: twitter.com/iF2is

SSC Napoli wygrało z Parmą 2:0, ale Piotr Zieliński tego spotkania nie może zaliczyć do udanych. Polski pomocnik otrzymał najniższe noty w zespole.

Po strzelonych bramkach przez Eljifa Elmasa i Matteo Politano drużyna SSC Napoli wygrała z Parma Calcio 1913 2:0. Było to ważne zwycięstwo w kontekście walki o czołową czwórkę, co jest celem zespołu z Neapolu. Zieliński tym razem nie popisał się na boisku i zebrał niepochlebne opinie po meczu.

Włoskie media napisały, że polski pomocnik był najsłabszym zawodnikiem w SSC Napoli. Wytknięto mu słabe zaangażowanie w grę. Serwis arenanapoli.it dał Polakowi za ten mecz notę 5,5 w dziesięciostopniowej skali (1 – występ poniżej krytyki, 10 – klasa światowa). „Nie wszedł w mecz, nie pasował do gry. To był anonimowy wieczór Polaka” – napisano w uzasadnieniu.

Kolejny portal tuttonapoli.net dał Polakowi „6”, ale podkreślono, że Polak miał tylko 26 kontaktów z piłką. To mniej niż w przypadku bramkarza David Ospiny. Zwrócono też uwagę na kilka dobrych podań, ale nie były to kluczowe dogrania.

Od dziennikarzy tuttomercatoweb.com Zieliński otrzymał notę 5,5. „Walczył w defensywie” – oceniono. Ofensywną grę skwitowano pytaniem „kto to widział?”.

Serwis calciomercato.it dał Polakowi „6”. „Z pewnością mógł lepiej wyzwolić swój talent” – napisano. „Przebłyski jakości połączone z dyskretną dynamiką” – dodał portal calcionapoli24.it, który również dał Zielińskiemu „6”.

Czytaj: Zbigniew Boniek: Zieliński pasowałby do Messiego