Zainteresowanie Masonem Mount rośnie!

0
62
Dynamiczny duet

Sytuacja Masona Mounta w Chelsea jest monitorowana przez kilka klubów. Jak donosi ESPN, rozmowy na temat nowego kontraktu utknęły w martwym punkcie.

Obecna umowa 24-latka wygasa z końcem przyszłego sezonu, a w ostatnich miesiącach nie poczyniono żadnych postępów w sprawie przedłużenia.

Mówi się, że Mount niechętnie angażuje się w bardzo długoterminowe umowy, które stają się coraz bardziej powszechne w ramach własności Todd Boehly/Clearlake Capital.

Czytaj: Man United rozważa już latem zakup pomocnika

Mówi się również, że Mount chce znacznego wzrostu swojej pensji, która powinna wynosić około 80 000 funtów tygodniowo. Reece James niedawno podpisał pięcioletni kontrakt, który obejmował solidną podwyżkę płac do około 250 000 funtów tygodniowo.

Mason Mount uważa, że ​​zasługuje na pensję co najmniej taką, jak Reece James (zdjęcie: james, twitter)

Nieporozumienia postawiły kilka innych klubów w pogotowiu, a Liverpool, City i Man United są zainteresowane pozyskaniem pomocnika latem.

Liverpool i City chcą również Jude Bellinghama z Borussii Dortmund, co może skomplikować ofertę za Mounta, ponieważ oba transfery będą wymagały dużych budżetów transferowych.

Czytaj: Tottenham upokorzony przez Leicester, powrót Antonio Conte kończy się katastrofą

Mount nie naciska na odejście i oczekuje się, że rozmowy w sprawie nowej umowy będą kontynuowane, ale Chelsea może ostatecznie zdecydować się na spieniężenie zawodnika, biorąc pod uwagę, że został mu tylko rok kontraktu.

Media w Hiszpanii donoszą, że Chelsea jest gotowa zaoferować Masona Mounta w ramach umowy zamiany na podpisanie umowy z Joao Felixem na stałe.