Zakupi Inter Mediolan, jeśli Leeds przetrwa w Premier League

0
20
Właściciel Leeds United, Andrea Radrizzani jest coraz bardziej zainteresowany menedżerem Blackburn Rovers, Jonem Dahl Tomasson.

Włoch Andrea Radrizzani wzbogacił się budując imperium medialne wokół tematu sportu we współpracy z chińskimi inwestorami. To jego bardzo dobre kontakty w Chinach sprawiły, że teraz jest bardzo istotny jako kupiec Interu Mediolan. Chińscy właściciele klubu Serie A, Suning Holdings Group, mieli problemy od czasu pandemii Covid-19 i sprzedali kilka swoich aktywów. I choć sytuacja w firmie się polepszyła, zdecydowali się na sprzedaż.

Bloomberg pisze, że Andrea Radrizzani jest zainteresowany kupnem Interu Mediolan, ale jest to uzależnione od sprzedaży Leeds po dobrej cenie, aby było go na to stać.

CZYTAJ: Ronaldo, który przyczynił się do zwolnienia Rudi Garcia, pomoże sprowadzić Zinedine Zidane lub José Mourinho

Sprzedaje Leeds i kupuje Inter

Wiosną 2017 roku Andrea Radrizzani kupił Leeds, który był jeszcze w Championship. Od tego czasu klub powrócił do Premier League. The Mirror podaje, że cena Interu Mediolan wyniesie 884 mln funtów.

Leeds, które zajmuje obecnie 16. miejsce w Premier League, dwa punkty powyżej czerwonej linii, musi uniknąć degradacji, by Andrea Radrizzani miał możliwość sfinansowania zakupu Interu Mediolan.

CZYTAJ: Argentyńskie media: Chelsea zmieniła kontrakt Fernándeza