Zaoferował gigantyczny kontrakt Wilfriedowi Zaha

0
34
Dokąd się uda? (zdjęcie: palace, twitter)

Podobno Wilfriedowi Zaha zaoferowano ogromny kontrakt za 9 milionów funtów rocznie na podpisanie kontraktu z drużyną Saudi Pro League, Al-Ittihad.

Zaha, który dołączył do akademii Crystal Palace w wieku 12 lat, z końcem sezonu wygaśnie jego kontrakt w południowym Londynie.

Jest jednym z gwiazd klubu i w przeszłości był przedmiotem zainteresowania transferowego z Arsenalu, Chelsea i Tottenhamu.

Czytaj: Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej otrzymał oferty z czterech klubów

Daily Mail donosi, że Zaha rozważa swoją przyszłość w Palace, który zaoferował mu nową „lukratywną” umowę o wartości blisko 200 000 funtów tygodniowo, która obejmuje premie i inne płatności.

Jednak klub Al-Ittihad chce pójść o krok dalej, a strona saudyjska jest gotowa zapłacić Zaha około 320 000 funtów tygodniowo. Raport dodaje, że wyniosłoby to 9 milionów funtów rocznie po opodatkowaniu.

Zaha koncentruje się obecnie na zakończeniu sezonu w jak najmocniejszy sposób i zrozumiałe jest, że wtedy podejmie ostateczną decyzję dotyczącą swojej przyszłości.

Palace nie traci też nadziei na perspektywę przedłużenia kontraktu ze skrzydłowym pod koniec sezonu.

Przejście do najwyższej ligi saudyjskiej piłki nożnej spowodowałoby, że 30-latek dołączyłby do tej samej ligi, co Cristiano Ronaldo.

Czytaj: Gwiazda Premier League może pójść za Ronaldo do Arabii Saudyjskiej

Supergwiazda futbolu gra dla Al-Nassr, klubu, który w czwartek przegrał 0:1 z Al-Ittihad w starciu na szczycie tabeli – meczu, w którym Ronaldo kopał butelki i rzucił opaskę kapitańską na ziemię.

Potencjalną nową drużyną Zahy zarządza również były szef Tottenhamu i Wolves, Nuno Espirito Santo.

Gwiazda Palace rozegrała do tej pory 452 występy w ciągu dwóch okresów w klubie, strzelając 89 goli i asystując przy kolejnych 76 we wszystkich rozgrywkach.

Do tej pory w tym sezonie strzelił sześć bramek dla drużyny Patricka Vierii, a klub walczy o 12. miejsce w Premier League.

Nie wygrali jeszcze meczu w 2023 roku i mają zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.