Zarobi miliony, jeśli nie będzie transferu do Chelsea

0
41
Benfica wynagrodzi Enzo Fernándeza za odrzucenie oferty Chelsea. (foto: benfica, twitter)

Okno transferowe dobiega końca, a Chelsea nadal nie jest usatysfakcjonowany. Mudyk wszedł na boisko i pokazał w swoim debiucie przeciwko Liverpoolowi, że może wszystko zrobić w najtrudniejszej lidze świata, według portugalskich mediów, londyński klub wrócił do Benfica, aby podpisać kontrakt z gwiazdą Pucharu Świata, Enzo Fernandezem.

22-letni Enzo Fernandez doprowadził Argentynę aż do trofeów mistrzostw świata i dał się poznać jako najlepszy młody zawodnik w fazie play-off. Dla Todda Boehly’ego i ekipy Chelsea jest to środkowy pomocnik, który zapewni londyńskiemu klubowi dodatkową przewagę w ciągu najbliższych pięciu, dziesięciu lat. Kilka tygodni temu negocjacje z Benficą załamały się, ale zbliża się Deadline Day, a Chelsea ponownie przechodzi do ofensywy.

Czytaj: Sky Sports: Gotowy na Everton!

Trener Benfici, Roger Schmidt, wyszedł na początku tego miesiąca i stwierdził, że kierownictwo Chelsea nie okazuje szacunku, sprawiając wrażenie, że są gotowi zapłacić klauzulę wykupu w wysokości 120 milionów euro, a następnie negocjować spłatę w czasie. Szef Benfici był również zadowolony, że Chelsea musi zapłacić pełną kwotę za jednym razem lub starać się trzymać z dala od Fernandeza.

Według Record, Benfica powiedziała teraz Fernandezowi, że jest gotowa na rekompensatę, jeśli okaże się, że Chelsea nie zapłaci pełnej kwoty i nie przeprowadzi transferu. Portugalski klub potrzebuje 22-latka mentalnie gotowego do gry w strojach Benfici do końca sezonu, z szansami na tytuł w lidze i bardzo dobrą grą w finale 8. rundy przeciwko Club Brugge w Lidze Mistrzów.

Czytaj: Chce sprowadzić Harry’ego Maguire’a i Scotta McTominaya do klubu Premier League w kryzysie

Według portugalskich mediów, klub obiecał więc Fernandezowi około 20 mln koron norweskich (9 mln zł) w ramach „bonusu” za to, że do końca sezonu zapomni o Chelsea.

Czymkolwiek się to skończy, dla Fernandeza to szczęśliwe dni.