Zarząd Chelsea uważa powrót Thomasa Tuchela za „niemożliwy”, mimo rosnącej presji w stosunku do Grahama Pottera

0
39
Thomas Tuchel po pierwszej porażce z Chelsea w 15 meczach: „To przebudzenie. Musimy zareagować, absolutnie konieczne. Biorę odpowiedzialność”. Graham Potter po 2 zwycięstwach w ostatnich 13 meczach ligowych: "To krok do przodu. Nie jesteśmy w dobrym momencie. Chłopcy dali z siebie wszystko. Takie jest życie". (zdjęcie: azm, twitter)

Według doniesień, hierarchia Chelsea uważa powrót Thomasa Tuchela za niemożliwy, ponieważ nadal stoją po stronie Grahama Pottera.

Potter jest pod ogromną presją na Stamford Bridge, ponieważ porażka 0:1 z Southampton w sobotę pozostawiła po sobie bardzo duży niesmak. Chelsea nie udało się przerwać trwającej już ponad miesiąc serii bez zwycięstwa.

Czytaj: „Graham Potter pod ogromną presją, ale Chelsea musi zachować zimną krew”

Graham Potter jest pod presją, aby poprawić sytuację Chelsea, która odnotowała tylko jedno zwycięstwo w 10 meczach.

Pomimo słabych występów Chelsea, uważa się, że zarząd klubu stoi za Potterem i wierzy, że jest on właściwą osobą, aby poprawić sytuację.

Kibice Chelsea skandowali imię Thomasa Tuchela podczas meczów w tym sezonie, a część fanów uważa, że decyzja o zwolnieniu Niemca we wrześniu była złym posunięciem.

Jednak Evening Standard donosi, że pomysł powrotu Tuchela do Chelsea jest „niemożliwy”, ponieważ hierarchia klubu „była sfrustrowana” sposobem pracy Niemca.

Evening Standard twierdzi również, że Paris Saint-Germain rozważa pomysł ponownego mianowania Tuchela w miejsce Christophe’a Galtiera.

Czytaj: Evening Standard: Tuchel złożył dwa żądania powrotu

Pod koniec swojej kariery w PSG, Tuchel pokłócił się z dyrektorem sportowym Leonardo, ale w zeszłym roku został on zastąpiony przez Luisa Camposa.

PSG ma obecnie pięć punktów przewagi na szczycie Ligue 1, ale eliminacja w Coupe de France i porażka w pierwszym meczu Ligi Mistrzów w ostatnich 16 meczach z Bayernem Monachium w zeszłym tygodniu wywarły presję na Galtiera.