Zaskakujący powrót do reprezentacji!

0
3
Giuseppe Marotta wypowiedział się na temat ewentualnego powrotu Kameruńczyka. (zdjęcie: Ben Jacobs, twitter)

Bramkarz Manchesteru United, Andre Onana, został wyrzucony z reprezentacji Kamerunu po aferze na mundialu. Co ciekawe, Onana znów przywdzieje bluzę bramkarską Nieposkromionych Lwów, ponieważ dołączył do reprezentacji Kamerunu.

Bramkarz Manchesteru United, Andre Onana, w zaskakujący sposób powrócił do reprezentacji. Będzie reprezentował reprezentację Kamerunu w nadchodzącym meczu eliminacyjnym Pucharu Narodów Afryki (AFCON) przeciwko Burundi, który odbędzie się 12 września.

Odejście Onany z międzynarodowego futbolu nastąpiło po sporze z selekcjonerem reprezentacji Kamerunu Rigobertem Songiem podczas Mistrzostw Świata FIFA 2022. Piłkarz negował metody pracy selekcjonera Nieposkromnionych Lwów. Po występie w pierwszym meczu Kamerunu przeciwko Szwajcarii, Onana został usunięty z wyjściowego składu na następny mecz z Serbią. Następnie utalentowany bramkarz opuścił obóz reprezentacji narodowej i w wieku zaledwie 26 lat ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej.

CZYTAJ: Arsenal pokonał Manchester United 3:1 na Emirates w dramatycznych okolicznościach

Jednak w niedawnym oświadczeniu Onana wyraził swoją niezachwianą miłość do swojej ojczyzny, Kamerunu, i niezachwianą chęć reprezentowania swojego kraju. Piłkarz oświadczył, że jego zaangażowanie na rzecz Kamerunu pozostaje nienaruszone.

Oświadczenie Onany brzmiało: „Moje pragnienie reprezentowania kraju nie zachwiało się od czasów mojej młodości i to dążenie pozostaje nieodłączną częścią mojej tożsamości. Nic i nikt nie jest w stanie zachwiać tego przekonania. Odpowiadam na wezwanie mojego narodu z niezachwianą pewnością, mając świadomość, że mój powrót ma na celu nie tylko uhonorowanie mojego marzenia, ale także odpowiedź na oczekiwania i wsparcie Kameruńczyków, którzy zasługują na zdeterminowaną reprezentację, która będzie błyszczeć” – napisał Andre Onana w swoim oświadczeniu.

Jego powrót do pełnienia obowiązków międzynarodowych jest postrzegany jako znaczący impuls dla Kamerunu, który walczy o zapewnienie sobie kwalifikacji do Pucharu Narodów Afryki. Jeśli im się to uda, dostępność Onany w barwach Kamerunu podczas styczniowych rozgrywek AFCON może spowodować, że opuści on aż cztery mecze Premier League w barwach Manchesteru United.

CZYTAJ: Znamy termin powrotu Wojciecha Szczęsnego między słupki Juventusu Turyn

Fani United będą uważnie obserwować, jak Onana po raz kolejny zakłada koszulkę drużyny narodowej, nie mogąc się doczekać, jak poradzi sobie na arenie międzynarodowej po krótkiej przerwie. Decyzja o powrocie do reprezentacji podkreśla jego silne przywiązanie do kraju i zaangażowanie w przyczynianie się do jego piłkarskich sukcesów.