Zawodnik Arsenalu na wypożyczeniu przewyższa Kyliana Mbappé!

0
71
Edu Gaspar i Arteta intensywnie zastanawiają się nad kolejnym krokiem.

Zespół Mikela Artety pokonał Arsenal na szczycie Premier League po 19 meczach. Podobnie jak inne duże kluby, rozwija się również poza kadrą, gdzie młodzi gracze na wypożyczeniu rozwijają się, by pewnego dnia zająć ich miejsce w kadrze meczowej. Jeśli chodzi o Folarina Baloguna, oczekiwania kierownictwa Arsenalu są niebotyczne.

Wywodzi się z klubowej akademii, ma na swoim koncie dziesięć meczów w pierwszej drużynie (1 bramka, 2 asysty), ale to właśnie ten sezon tak naprawdę dużo zmienił w rozwoju 21-latka. Wypożyczony do Reims napastnik zdobył 14 bramek w 20 meczach Ligue 1. Ujmując to w kontekście: 21-latek jest najlepszym strzelcem przed Mbappé, Messim i Neymarem.

Czytaj: The Times: Isco pasuje do Premier League

W środę wieczorem Balogun zdobył hat-tricka przeciwko Lorient!

Według źródeł Football-Insider, zarząd Arsenalu jest przekonany, że Balogun bardzo szybko wszedł do kategorii zawodników wartych ponad 50 milionów funtów.

Mówi się, że rywale Arsenalu szykują się do odciągnięcia Baloguna od Emiratów. Namawiamy Mikela Artetę, aby zrobił jak William Saliba i sprowadził gracza do domu z Ligue 1, teraz, gdy podjął niezbędne kroki.

Czytaj: 10 najbardziej szalonych nabytków Chelsea

Kibice Arsenalu mogą się cieszyć.