Zawodnik Realu Madryt przyznaje, że dyskutowano o transferze Francuza: „Myślałem, że Mbappé przyjdzie”

0
5
Ostateczna decyzja zapadła. Real Madryt nie będzie więcej zabiegać o Kyliana Mbappe. (zdjęcie: psg, twitter)

Prawy obrońca Realu Madryt, Dani Carvajal, ujawnił, że potencjalny transfer supergwiazdy PSG Kyliana Mbappe do klubu był ważnym tematem rozmów.

Dani Carvajal na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii udzielił wywiadu portalowi Relevo. Poniżej przedstawiamy najważniejsze fragmenty tej rozmowy z obrońcą Realu Madryt.

Carvajal, ujawnił, że potencjalny transfer supergwiazdy PSG Kyliana Mbappe do klubu był gorącym tematem dyskusji wśród zawodników w szatni Santiago Bernabeu tego lata.

CZYTAJ: Kylian Mbappe „może dać się skusić” Liverpoolowi, gdy Mohamed Salah opuści Anfield

Ponieważ letnie okno transferowe było wciąż otwarte, w obozie Realu Madryt pojawiło się wiele spekulacji na temat możliwego przybycia Mbappe z Paris Saint-Germain (PSG). Carvajal ujawnił, że jego zdaniem transfer był już bliski sfinalizowania, gdy dowiedział się, że Mbappe został pominięty w przedsezonowym tournee PSG do Japonii.

Carvajal, przemawiając na konferencji prasowej powiedział: „Nie będę kłamać i mówić, że o tym nie rozmawialiśmy, ale były wszelkiego rodzaju opinie przy stole w trakcie przygotowań. „Myślę, że przyjdzie, a ja myślę, że nie”…

Dalej stwierdził: „Myślałem, że Mbappe przyjdzie. W momencie, w którym nie poleciał na przygotowania do Japonii… A myślę, że Real Madryt to jego opcja na odejście. Gdy został poza tournée, uznawaliśmy jego przyjście za bliskie. Potem wydaje się, że trochę się to skomplikowało i nie przyszedł.”

CZYTAJ: Bellingham kolejny raz ratuje Real Madryt

Latem powszechne były spekulacje na temat potencjalnego odejścia Mbappe z PSG, gdyż ten odmówił przedłużenia kontraktu po 2024 rok. Ostatecznie zdecydował się pozostać w PSG przez co najmniej jeszcze jeden sezon.

Real Madryt pod wodzą Carlo Ancelottiego wznowi działania po przerwie międzynarodowej, kiedy 17 września zmierzy się z Realem Sociedad. Chociaż saga transferowa Kyliana Mbappe nie doszła do skutku tak, jak wielu przewidywało, z pewnością wzbudziła podekscytowanie i ciekawość graczy i fanów.