Zdecydowali, co zrobić z gwiazdą Ligue 1, Balogunem

0
49
Edu Gaspar i Arteta intensywnie zastanawiają się nad kolejnym krokiem.

Kiedy spojrzysz na listę najlepszych strzelców w Ligue 1, nie jest zaskoczeniem, że Kylian Mbappé jest na szczycie. Prawdziwą niespodzianką jest zawodnik, który do tej pory strzelił 15 ligowych goli, tylko o trzy mniej niż światowa gwiazda PSG. Rozwój 21-latka nabrał tempa.

Folarin Balogun został powołany do kadry Anglii do lat 21 na mecze z Francją i Chorwacją, które odbędą się w tym miesiącu.

21-letni napastnik, który jest obecnie wypożyczony z Arsenalu do klubu Ligue 1 Reims, miał w tym roku przełomowy sezon.

Ma na koncie 16 goli w 26 występach i jest obecnie tylko za Kylianem Mbappe z Paris Saint-Germain i Jonathanem Davidem z Lille na liście najlepszych strzelców.

Czytaj: Został zwolniony!

Nic dziwnego, że zalotnicy zaczęli ustawiać się w kolejce po tego młodzieńca.

Według Footballtransfers, dyrektor Edu i Arteta postanowili już zamknąć drzwi dla wszystkich ofert dla Baloguna tego lata, albo 21-latek będzie kontynuował wypożyczenie w Reims, albo zostanie częścią pierwszej drużyny Arsenalu.

William Saliba znalazł się w podobnej sytuacji jak Balogun, gdzie Francuz został odsunięty od pierwszej drużyny Emirates, dokonał przełomu na wypożyczeniu do Marsylii – i został przekonany przez Artetę do powrotu do Arsenalu na kolejną próbę. Jak dotąd w tym sezonie Saliba był na boisku w 33 meczach Arsenalu.

Kluby AC Milan i Inter Mediolan są powiązane z Balogun, Reims zasygnalizowało, że chce 21-latka na stałe przeniesienie. Arsenal się nie zgodził, Balogun wróci i wykorzysta to, czego nauczył się w Ligue 1, aby zdobyć tytuły w koszulce Arsenalu.

Czytaj: Absolutnie szalone: ponad 1,5 miliona osób w kolejce po bilety