Zdecyduje czy zapłacić roczną dodatkową pensję zamiast czekać do lata

0
36
Antonio Conte wyleciał z Tottenhamu.

Nie jest szczególnie zaskakujące, że menedżer Tottenhamu, Antonio Conte zachowuje się jak głupiec. Według 90min, w jego kontrakcie jest klauzula, która mówi, że jeśli zostanie zwolniony, muszą zapłacić 15 milionów funtów, niezależnie od tego, jak długo ma kontrakt z klubem.

Starania Tottenhamu o zakończenie 15-letniej posuchy trofeów pozostają w tym sezonie nieuchwytne, ponieważ byli eliminowani na stosunkowo wczesnych etapach wszystkich rozgrywek pucharowych, w których brali udział pod kierownictwem włoskiego menedżera.

Czytaj: Football-Insider: To będzie Harry Kane

Zostali odrzuceni z Pucharu Ligi Angielskiej w trzeciej rundzie przez Nottingham Forest, w piątej rundzie Pucharu Anglii przez drużynę mistrzowską Sheffield United, a w ostatnich 16 meczach Ligi Mistrzów UEFA przez walczący AC Milan.

Po tym, jak Tottenham zmarnował dwubramkowe prowadzenie pod koniec sobotniego remisu 3:3 z Southampton z dolnej części Premier League, Conte wygłosił niesławną konferencję prasową, na której nazwał swoich graczy „egoistami”, a resztę klubu skarcił za popełnianie ciągłych błędów.

To zrozumiałe, że Tottenham był niezadowolony z wybuchowej wypowiedzi Conte, chociaż decyzja o zwolnieniu go nie jest łatwa. Do końca sezonu pozostało niewiele czasu, a zrobienie tego teraz będzie bardzo kosztowne. Z drugiej strony jeszcze bardziej kosztowna jest utrata miejsca w pierwszej czwórce i tym samym gra w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

W kontrakcie jest zapis, że jeśli Antonio Conte zostanie zwolniony przed zakończeniem umowy pod koniec czerwca, otrzyma roczną pensję. W takim przypadku dostanie dodatkowo 15 milionów funtów.

Czytaj: Xabi Alonso wysunął się na prowadzenie

Jeśli sprawa trafi do sądu, historia jest dość jasna, Antonio Conte był w długim procesie sądowym przeciwko Chelsea w związku z roszczeniem o niesłuszne zwolnienie. Skończyło się na tym, że Chelsea musiała zapłacić 26,6 miliona funtów i było to najdroższe zwolnienie w historii futbolu. Conte wygrał sprawę w sądzie. Teraz byłoby pewnie podobnie. Włoski menedżer prowadził Chelsea od lata 2016 do lata 2018. (W pierwszym sezonie Chelsea szło dobrze w Premier League z Tottenhamem na drugim miejscu. Kolejny sezon nie poszedł tak dobrze, Chelsea zakończyła na rozczarowującym 5 miejscu).

The Telegraph donosi, że Antonio Conte zostanie zwolniony w tym tygodniu, i że będzie to kosztować 75 milionów złotych i potencjalnie nawet więcej, jeśli Conte poczuje się skrzywdzony.