Zdobył piąte trofeum w wieku zaledwie 17 lat i został MVP finału

0
5
Przyszły napastnik Realu Madryt, Endrick, zaskakuje na boisku. On jest stworzony do wielkich rzeczy. (zdjęcie: collins, x)

Endrick trafił na pierwsze strony gazet, gdy podczas niedawnej przerwy międzynarodowej strzelił dwa gole w ciągu czterech dni na Wembley i Santiago Bernabeu dla reprezentacji Brazylii.

Wracając do SE Palmeiras, 17-letni fenomen tylko napisał scenariusz do dalszej historii.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, Palmeiras odrobiło straty z pierwszego spotkania i na własnym boisku pokonało Santos 2:0, broniąc tytułu sprzed roku i wygrywając tym samym Campeonato Paulista.

Endrick pomógł drużynie zdobyć tytuł. Endrick co prawda nie strzelił tym razem gola, ale został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu tego wieczoru.

Mając zaledwie 17 lat, zdobył już swoje piąte trofeum w karierze, w tym dwa tytuły mistrzowskie Brasileiro Serie A, jedno Supercopa do Brazil i dwa Campeonato Paulista.

Endrick rozmawiał z dziennikarzami po zwycięstwie

W rozmowie z mediami po swoim występie jako najlepszy zawodnik meczu, 17-latek podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat bycia wzorem do naśladowania dla innych i tego, dlaczego jego sytuacja była skomplikowana w jego sytuacji.

„Wiem, że bycie idolem wszystkich Brazylijczyków jest niemożliwe, ponieważ są ludzie, którzy mnie nie lubią”.

Następnie podkreślił, że marzy o byciu kimś młodym, na kim mogliby wzorować się przyszli piłkarze, mówiąc:

„Ale myślę, że dla wszystkich dzieciaków rozpoczynających karierę, chcę być ich idolem. Chcę być kimś, na kogo patrzą i myślą: „Jeśli on to osiągnął, ja też mogę”.

CZYTAJ: Polak, bilardzista sosnowieckiego klubu wygrał zawody Pucharu Świata!

Atut pierwszego zespołu

Endrick dołączy do Realu Madryt nadchodzącego lata, ale przebicie się do pierwszego składu nie będzie dla niego łatwe.

W końcu o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z Viniciusem Juniorem, Rodrygo Goesem i Kylianem Mbappe, co przyprawia Carlo Ancelottiego o prawdziwy ból głowy związany z optymalnym wykorzystaniem zasobów ataku.

Dlatego jedną z rozważanych opcji było wypożyczenie gwiazdy Palmeiras do grudnia 2024 roku.

Jednak jak ujawniono na początku tego tygodnia, ta opcja nie jest brana pod uwagę. Los Blancos postrzegają Endricka jako zawodnika pierwszego zespołu i nie mogą się doczekać jego przyjścia.

CZYTAJ: Hubert Hurkacz zapewnił sobie zwycięstwo w Estoril