Zespół Fabiańskiego zatrzymał Newcastle

0
50
Newcastle -West Ham, druga połowa meczu; zdjęcie: Twitter; Newcatle United FC

Niespodziewane potknięcie zaliczyło Newcastle United w 22. kolejce Premier League. Sroki musiały zadowolić się remisem 1:1 z West Ham United Łukasza Fabiańskiego.

Piłkarze Newcastle United świętowali już po 35 sekundach od rozpoczęcia gry. Joe Willock pokonał Łukasza Fabiańskiego , jednak chwilę wcześniej jeden z jego kolegów wybiegł z piłką za linię końcową. W związku z tym arbiter anulował gola po konsultacji VAR.

Przeczytaj jeszcze: Alan Shearer uniewinnia Casemiro

Newcastle dopięło swego w trzeciej minucie meczu. Sean Longstaff kapitalnie podał do wychodzącego na pozycję Calluma Wilsona, a ten stanął oko w oko z Fabiańskim. Reprezentant Anglii pewnie uderzył obok interweniującego bramkarza.

Ekipa West Ham United zdołała wyrównać wynik jeszcze w pierwszej połowie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i niewielkim zamieszaniu, pod bramką Newcastle znakomicie odnalazł się Lucas Paqueta. Strzałem z trzech metrów ofensywny pomocnik umieścił piłkę w siatce.

Zobacz jeszcze: Sensacyjna porażka Realu Madryt z  Mallorcą

Nic się nie zmieniło na St. James’ Park po kwadransie przerwy. Newcastle United tylko zremisowało 1:1 z West Ham United i zamieniło się w tabeli Premier League miejscami z Manchesterem United, który awansował na trzecie miejsce.