Zespół z Niżnego Nowogrodu drużynowym mistrzem Rosji 2018 w skokach narciarskich.

0
866
Na zdjęciu Alexey Romashov, Denis Kornilov, Dimitry Vassiliev

Rosjanie dysponują nowoczesnymi kompleksami skoczni, więc z wyjątkową celebracją traktują mistrzostwa kraju. Właśnie zakończył się konkurs drużynowy podczas mistrzostw Rosji 2018 w skokach narciarskich. Triumfował zespół z Niżnego Nowogrodu.

Złote medale powędrowały do zawodników pierwszej drużyny z Niżnego Nowogrodu, którą reprezentowali Ivan Lanin, Michaił Maksimoczkin, Roman Trofimow oraz Dienis Korniłow.

Najlepiej zaprezentował się ten ostatni, skacząc jako jedyny dwukrotnie ponad 120 metrów podczas rywalizacji rozegranej na skoczni narciarskiej Aist w Niżnym Tagile (HS134). Korniłow skoczył na odległość 125 metrów i 123,5. Zdobył 241,3 punktu. Najgorzej wypadł Maksimoczkin, skoczył na odległość 127 i 115 metrów. Zwycięzcy zdobyli łącznie 869,0 punktów.

Drugie miejsce zdobyli skoczkowie z Moskwy: Nikołaj Matawin, Ilmir Hazetdinow, Jewgienij Klimow i Dmitrij Wasiljew. Łącznie zdobyli 838,4 punktów.

Brąz wywalczyli Tatarstan: Danił Sardiejew, Maksim Siergiejew, Artiom Redżepow oraz Aleksandr Łoginow. Łącznie zdobyli 729,7 punktów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kamil Stoch dostał wyjątkowy prezent od norweskiej telewizji NRK.

Najdłuższym skokiem podczas konkursu mógł się pochwalić Aleksiej Romaszow. Srebrny medalista niedzielnego konkursu indywidualnego skoczył na odległość 128 metrów. Drużyna z Sankt Petersburga z nim w składzie zajęła czwarte miejsce.

Źródło: sportowefakty.wp.pl