Strona główna Podnoszenie ciężarów Zieliński idzie w zaparte, ale Trybunał też. Zawieszenie utrzymane.

Zieliński idzie w zaparte, ale Trybunał też. Zawieszenie utrzymane.

0
Zieliński idzie w zaparte, ale Trybunał też. Zawieszenie utrzymane.

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie odrzucił odwołanie Adriana Zielińskiego. Polski olimpijczyk musi odbyć karę 4 lat dyskwalifikacji.

Tuż przed olimpiadą w Rio de Janeiro w polskim sporcie wybuchł ogromny skandal z udziałem braci Zielińskich. Zaczęło się od młodszego z braci. Tomasz Zieliński został przyłapany na stosowaniu niedozwolonej substancji jaką jest nandrolon. Złamanie przepisów przekreśliło szanse sztangisty na występ w igrzyskach w Rio. Niestety chwilę później na dopingu przyłapano również brata Tomasza Zielińskiego.

U Adriana Zielińskiego, mistrza olimpijskiego z Londynu w 2012 roku wykryto tę samą substancję i również zakazano udziału w igrzyskach w Rio. Straszy z braci nie zgodził się z tą decyzją twierdząc, że przyjął nadrolon nieświadomie. Miało do tego dojść przy zażyciu zanieczyszczonej witaminy B-12.

Od czasu przyłapania bracia Zielińskich na dopingu, starszy z nich walczył o odwołanie decyzji o jego 4 letnim zawieszeniu nałożonej przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie. Walka ta się właśnie skończyła i to przegraną Zielińskiego. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie zamknął sprawę podtrzymując decyzję o zawieszeniu Adriana Zielińskiego. Trybunał postanowił to samo w przypadku młodszego z Zielińskich.

W oświadczeniu Polskiej Agencji Antydopingowej czytamy:

„Informujemy, iż Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie oddalił odwołanie zawodnika Adriana Zielińskiego od postanowienia Panelu Dyscyplinarnego II Instancji przy POLADA w sprawie naruszenia przepisów antydopingowych. Oznacza to, iż kara w wysokości 4 lat dyskwalifikacji nałożona przez Panel Dyscyplinarny przy POLADA pozostaje w mocy. Ponadto sąd arbitrażowy zdecydował o konieczności zapłaty 2 tys. franków szwajcarskich przez Adriana Zielińskiego na rzecz POLADA tytułem kosztów poniesionych w związku ze sprawą. Jest to jedno z najważniejszych orzeczeń Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w
Lozannie, które zapadło w sprawie polskich sportowców.  Przypominamy, że Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu utrzymał również karę 4 lat dyskwalifikacji nałożoną na Tomasza Zielińskiego przez Międzynarodową Federacje Podnoszenia Ciężarów (IWF)”. – cytat: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

zdjęcie główne: źródło