Zieliński może ugrać lepsze wynagrodzenie w Napoli

0
6
Piotr Zieliński; zdjęcie: PSN Futbol: Twitter

Piotr Zieliński odrzucił latem ofertę z Arabii Saudyjskiej, aby rozegrać dla Napoli kolejny sezon. Jego przyszłość pozostaje niewyjaśniona, bowiem w dalszym ciągu nie przedłużył wygasającego w 2024 roku kontraktu.

Piotr Zieliński był tego lata łączony z wyprowadzką z Neapolu. Najpierw chciało go Lazio, które jednak nie sprostało wymaganiom finansowym. Później zakręcili się wokół niego Saudyjczycy, którzy oferowali zarówno klubowi, jak i piłkarzowi bardzo duże pieniądze.

Reprezentant Polski postanowił jednak odrzucić propozycję, choć przenosiny wydawały się przesądzone.

Przeczytaj: Poważne konsekwencje wobec gracza Manchesteru United

Ostatecznie Zieliński pozostał w Napoli po zakończeniu letniego okienka. Gra regularnie, a nawet ma na swoim koncie już pierwsze trafienie w sezonie 2023/2024. Jego przyszłość wciąż nie została jednak wyjaśniona, o czym pisze “La Gazzetta dello Sport”.

Napoli znalazło się w trudnej sytuacji, bowiem kontrakt pomocnika obowiązuje tylko do połowy 2024 roku. Wciąż nie odpowiedział on na ofertę jego przedłużenia.

Zieliński tym ruchem ryzykuje zesłanie na trybuny, natomiast może ugrać lepsze pieniądze w Napoli lub korzystną sytuację na rynku w przyszłym roku. Jeśli odejdzie z ekipy mistrza Włoch jako wolny zawodnik, kolejny pracodawca będzie mógł zaproponować mu wyższe wynagrodzenie.

Przeczytaj: Dean Henderson udziela emocjonalnego wywiadu po odejściu z Man Utd