Zinedine Zidane cytuje Jamesa Bonda w wywiadzie dla L’Equipe

0
61
Zinedine Zidane błogosławi Złotą Piłkę

Po odejściu Paris Saint-Germain z Ligi Mistrzów w środę wieczorem, w stolicy Francji na poważnie rozpoczęły się poszukiwania nowego menedżera.

Christophe Galtier, który został zatrudniony jako menedżer zeszłego lata, radził sobie dobrze w Ligue 1, ale trofeum Ligi Mistrzów zawsze było głównym celem PSG. To, co „wszyscy” określają jako ostatnią porażkę, prawdopodobnie prowadzi do rozstania się z menedżerem z Parc des Princes po zakończeniu sezonu.

Czytaj: Sky Sports: Kilku graczy prosi o Pochettino

Jeśli tak się stanie, PSG będzie musiał znaleźć nowego menedżera. Wiele wskazuje na to, że nowym menedżerem może być Zinedine Zidane. Kibice, zawodnicy, a zwłaszcza francuska prasa marzą o Zidane, który wzbudzi ogromne zainteresowanie francuską piłką nożną. W przeszłości łączony był z Paris Saint-Germain, ale podobno czekał aż zaoferują mu posadę selekcjonera reprezentacji Francji, co nie wydarzyło się po mundialu w Katarze.

Wśród fanów rośnie optymizm, że wreszcie wróci „do domu” i przejmie PSG, sam Zidane powiedział, że jego domem jest Estadio Santiago Bernabéu. Zidane poszukiwany jest także w Hiszpanii. Fani Realu Madryt i niektórzy w organizacji mówią o zaproponowaniu mu posady menedżera klubu, jeśli Carlo Ancelotti odejdzie latem.

Innymi słowy, Zinedine Zidane może wkrótce stanąć przed wyborem między dwoma gigantami europejskiego futbolu.

Pomysł wylądowania Zidane’a w Anglii czy Niemczech jest nierealny ze względu na barierę językową. Każdy, kto słyszał, jak Zidane mówi po angielsku, może potwierdzić, że najpierw by trzeba było podszkolić język.

Czytaj: Saudyjskie emocje związane z możliwością dołączenia Lionela Messiego do krajowej Pro League

PSG jest atrakcyjne lub jak powiedział Zidane w wywiadzie dla L’Equipe: „Nigdy nie należy mówić nigdy”.