Zinedine Zidane podpisał kontrakt z Juventusem?

0
819
Zinedine Zidane

Zaskakujące informacje podaje dziennik „Libertad Digital”. Według hiszpańskich dziennikarzy Zinedine Zidane podpisał kontrakt z Juventusem i ma od października pełnić funkcję doradcy dyrektora sportowego „Starej Damy”.

W Turynie ledwie zakończyła się huczna ceremonia związana z zakontraktowaniem Cristiano Ronaldo, a wiele wskazuje na to, że turyńczycy sprowadzą do siebie kolejną wielką gwiazdę piłki nożnej. Zinedine Zidane przez ostatnie 2,5 roku trenował Real Madryt. W tym czasie z „Królewskimi” 3-krotnie wygrał Ligę Mistrzów, a cały jego pobyt na Santiago Bernabeu było jednym wielkim pasmem sukcesów. Z końcem ostatniego sezonu postanowił jednak opuścić klub z Madrytu, czym wywołał duże zaskoczenie w świecie piłki.

W międzyczasie w prasie pojawiły się doniesienia, jakoby Zidane miał objąć reprezentację Kataru i przygotować ją do mistrzostw świata w 2022 roku. Wygląda jednak na to, że Francuz wybierze zupełnie inny klimat oraz zupełnie inne stanowisko, niż to, które sprawował do tej pory. W Turynie miałby zostać bliskim współpracownikiem dyrektora sportowego.

Dziennikarze „Libertad Digital” twierdzą również, że przejście Ronaldo na Juventus Stadium miało duży wpływ na decyzję Zidane’a. Obaj panowie mają za sobą świetny okres w Realu, gdzie ich współpraca układała się znakomicie i przyczyniła się do ogromnych sukcesów „Los Blancos” w ostatnich sezonach. Mistrz świata z 1998 roku miał być nawet obecny na prezentacji Portugalczyka w barwach nowego klubu, ale ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu.

Zidane był w latach 1996-2001 piłkarze Juventusu i stał się w tym klubie gwiazdą światowego formatu. W barwach Bianconerich rozgrał w sumie 151 meczów i strzelił 24 bramki. Po opuszczeniu Turynu wielokrotnie ciepło wypowiadał się na temat swojego byłego klubu i zapewniał, że bardzo pozytywnie wspomina czas spędzony w stolicy Piemontu. Twierdził ponadto, że nie wyklucza powrotu do „Starej Damy”, co może zrealizować się już wkrótce.

Źródła: transfery.info, sportowefakty.wp.pl
Fot: https://www.facebook.com/Zidane5official/?ref=br_rs