Złe wiadomości ws. Błaszczykowskiego

0
226
Błaszczykowski usłyszał fatalną wiadomość. Co dalej? Zdjęcie: Twitter

Jakub Błaszczykowski we wrześniu ubiegłego roku nabawił się kontuzji kolana, która cały czas daje o sobie znać i uniemożliwia powrót na boisko byłemu kapitanowi reprezentacji.

Błaszczykowski ma spory problem z leczeniem, które wymaga czasu. Bardzo prawdopodobne, że piłkarz nie wróci już do profesjonalnej gry w piłkę, a miało to nastąpić niedługo.

— Niestety Kuba miał dziś rano operację. Szczegóły zostaną podane w ciągu dnia w raporcie — poinformował trener Wisły Kraków Jerzy Brzęczek. Jeszcze niedawno jeden z menedżerów piłkarskich sugerował powrót 36-latka do gry.

Kłopoty Błaszczykowskiego zaczęły się jesienią 2021 roku. We wrześniu piłkarz uszkodził więzadła krzyżowe, a to oznacza długie leczenie i przerwę od boiska. Piłkarz nie zdecydował się na operację, postawił na inny sposób rekonwalescencji. Niestety, nie przyniosło to dobrych rezultatów i Błaszczykowski w końcu wylądował na stole operacyjnym.

O zabiegu poinformowała Wisła Kraków. Na oficjalnej stronie klubu pojawiła się wiadomość, że zawodnik przeszedł operację i teraz czeka go kilkumiesięczna rehabilitacja. Od jej postępów zależeć będzie, czy piłkarz znowu będzie mógł wrócić na boisko.

Czytaj: Nowym selekcjonerem Wisły Kraków został były selekcjoner Biało-Czerwonych

Szkoleniowiec krakowskiej drużyny, Jerzy Brzęczek, przyznał, że bardzo możliwe jest to, że reprezentant Polski nie wróci już do profesjonalnego grania.

Niestety, być może Błaszczykowski wystąpi już tylko w meczu pożegnalnym, ale trzymamy kciuki, żeby tak nie było. Jakby nie patrzeć, Kuba ma już 36 lat i wiele kontuzji za sobą podczas całej swojej kariery piłkarskiej, co nie pomaga w powrocie do pełnego zdrowia.

Błaszczykowski ma ważny kontrakt z klubem do końca tego sezonu. Wisła Kraków jest w sporych tarapatach, grozi jej spadek z Ekstraklasy. Niestety, Jakub Błaszczykowski nie będzie mógł jej pomóc w walce o utrzymanie.