Złota Piłka dla Lewandowskiego

0
543
W Anglii Robert Lewandowski nie miałby konkurencji. To Polak wygrałby plebiscyt "FF". Zdjęcie: Twitter

Odwołanie plebiscytu Złotej Piłki wywołało poruszenie. Jako najbardziej pokrzywdzony wśród komentatorów najczęściej wskazywany był Robert Lewandowski, który ma za sobą świetny sezon w Bayernie Monachium.

Robert Lewandowski doceniony przez Daily Mail, Anglicy przyznali własną Złotą Piłkę.

– Był wspaniały. Zdobył ósmy z rzędu tytuł mistrza kraju, koronę króla strzelców i wciąż może przecież jeszcze wygrać Ligę Mistrzów. Był naprawdę w dobrej pozycji, by rywalizować o Złotą Piłkę z Messim i Ronaldo – mówił legendarny Rivaldo.

Redakcja Daily Mail na swoich łamach postanowiła w tym roku przyznać własną Złotą Piłkę. Przyznano ją właśnie Lewandowskiemu, który w wewnątrzredakcyjnym głosowaniu zwyciężył z olbrzymią przewagą.

– Tempo, w jakim strzelał gole dla Bayernu Monachium, było prawie na poziomie znanym z gier komputerowych. On jest najlepszą dziewiątką na świecie, a jego ambicja zdobycia Złotej Piłki powinna się w końcu urzeczywistnić. To powinien być dla niego prezent na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia – uzasadnił wybór Dominic King, reporter Daily Mail.

W głosowaniu redakcyjnym Daily Mail wzięło udział dziewięciu dziennikarzy, którzy przyznawali punkty według oficjalnych kryteriów Ballon d’Or. Czyli za pierwsze miejsce pięć punktów, za drugie – trzy, a za trzecie – jeden. I Lewandowski zdobył aż 34. O 24 więcej niż  Cristiano Ronaldo i o 22 więcej niż Virgil van Dijk, którzy uplasowali się na podium.

Wyniki głosowania redakcji Daily Mail

  • Robert Lewandowski – 34 punkty
  • Cristiano Ronaldo – 10 punktów
  • Virgil van Dijk – 8 punktów
  • Sergio Ramos – 6 punktów
  • Kevin De Bruyne, Sadio Mane, Erling Haaland – po 5 punktów
  • Karim Benzema, Leo Messi – po 3 punkty
  • Bruno Fernandes, Papu Gomez – po 1 punkt

Czytaj: Doskonały Robert Lewandowski

Zdjęcie główne: Twitter